• ۲۶ / شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۲
  • شناسه خبر : 67663

آمار مبتلایان به کرونا در فارس: ۴۳۲۱۷۰ مبتلا ، 380258 بهبود یافته و…

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع مبتلایان به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۴۳۲ هزار و ۱۷۰ نفر رسید.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۹۴۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۹۳ هزار و ۳۳۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۲ هزار و ۱۷۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند را دو هزار و ۹۰۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۸۰ هزار و ۲۵۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی با ابراز تاسف از جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را 6513 اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است.

بیشتر بخوانید:

اول فارس TV|پیش بینی هواشناسی از بارش پراکنده باران در برخی نواحی استان فارس
کشف یک کامیون مواد مخدر از باند بین‌المللی مواد مخدر در فارس
تقدیر بانک مهر ایران از زحمات کادر درمان استان فارس

ثبت دیدگاه