• ۱۰ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲
  • شناسه خبر : 52373

آمار مرگ بر اثر کووید۱۹ در فارس از ۴۰۰۰ نفر گذشت!

معاون بهداشت دانشگاه شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا دهم اردیبهشت را تشریح کرد.

به گزارش اول فارس از شیراز ، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۳۲ هزار و ۶۳۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۴۰ هزار و ۵۴۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۴ هزار و ۴۸۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۶۹ مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۴ هزار و ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

 او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۲۰۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۴ هزار و ۲۳ اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۲۵ هزار و ۸۹۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران، از مردم خواست تا در این ایام مبارک برای سلامتی مدافعان سلامت که در این بحران به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند، دعا کرده و پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی را بیش از پیش رعایت کنند

بیشتر بخوانید:

کشف یک روش عجیب برای درمان کرونا توسط دانشمندان
بلایی که دو جوان افغان سر این زن در شیراز آوردند+جزئیات
آگهی مزایده خودرویی واقلام فرسوده پلیس فارس

ثبت دیدگاه