• 23 / آذر 1401 / 6:06
  • شناسه خبر : 99752
در آئین تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان فارس:

آیت الله رزمجو:کشوری مقتدر است که توسعه پایدار علمی و پژوهشی آن رشد بیشتری دارد

مدیر اجرایی هفته پژوهش در فارس از بازنگری سند علم و پژوهش استان فارس خبر داد و گفت: این بازنگری نیاز به تدوین نقشه راه در این زمینه دارد و اولویت‌های پژوهشی استان هم باید مشخص شوند.

به گزارش اول فارس، دکتر آیت‌الله رزمجو، مدیر اجرایی هفته پژوهش در فارس سه‌شنبه، ۲۲ آذر در آئین تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان که به‌ میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: امروز کشوری مقتدر است که در حوزه توسعه پایدار علمی و پژوهشی رشد بیشتری دارد و امروز فارس در مسیر توسعه علمی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ تا ۲۵ آذر هفته پژوهش است، افزود: در شهرستان‌های فارس، فرمانداران به عنوان ریاست ستاد پژوهش و فناوری در سطح شهرستان منصوب شد‌ه‌اند.

آیت‌الله رزمجو با تأکید بر نقش دانشگاه در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در کشور اظهار کرد: مسیر اقتصاد دانش‌بنیان از دانشگاه می‌گذرد و علوم پایه ارکان اقتصاد دانش‌بنیان هستند و اختصاص نمایشگاه فناوری اقدام خوبی در این زمینه بود که دانشگاه شیراز آن را به انجام رساند.

مدیر اجرایی هفته پژوهش استان فارس با اشاره به لزوم تعامل پژوهشگران و مسئولان استان با یکدیگر افزود: تعامل و نشست مسئولان و پژوهشگران موجب می‌شود تا نیاز پژوهشگران پاسخ داده شود.

استاد دانشگاه شیراز  از بازنگری سند علم و پژوهش فارس هم خبر داد و بیان کرد: سند علم و پژوهش استان بازنگری می‌شود و این بازنگری نیاز به تدوین نقشه راه در این زمینه دارد و اولویت‌های پژوهشی استان هم باید مشخص شوند.

پروفسور رزمجو با تأکید بر میزان اعتبارات تحقیقاتی استان فارس هم گفت: میزان این اعتبار اکنون چهار میلیارد تومان است که اگر محقق شود به بیش از ۴۰ میلیارد هم خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

اعلام ساعت کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان فارس تا پایان بهمن
بهره برداری از بهسازی و تعریض محور کرفت – شاغون – اشکوری در شهرستان خفر
بهره برداری از راه روستایی وزک مراد ، تکمیل پل ۲۲ متری روستای بکر و ۲۰ کیلومتر روکش آسفالت سپیدان – کمهر – اقلید

ثبت دیدگاه