• 06 / دی 1401 / 6:33
  • شناسه خبر : 100575
  • منبع خبر: ایلنا

آیندگان با دیدن این ۲۰ عکس عجیب‌ ما را فرا فرازمینی می‌دانند !

برخی رسانه‌ها بنا به سنت سالانه خود پیش از فرا رسیدن سال جدید میلادی اقدام به انتشار عجیب‌ترین یا جالب‌ترین عکس‌های سال می‌پردازند. «رویترز» به تازگی، پیش از آغاز سال ۲۰۲۳ طی یک گزارش مجموعه عکسی را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش حال دیگر می‌توان با اطمینان گفت هرچه می‌گذرد زمین به کره‌ای شلوغ‌تر، پرازدحام‌تر و پرحادثه‌تر تبدیل شده است. افزایش تساعدی جمعیت کلی کره زمین، مسائل اقلیمی و مصائب زیست‌محیطی از یک طرف و وجود تکنولوژی و بهره‌گیری از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای کامپیوتری در عرصه‌های مختلف از  سویی دیگر زندگی در دنیای امروز را به مقوله‌ای پرچالش و سریع تبدیل کرده است.

جنگ‌های داخلی و خارجی کشورها، مهاجرت‌ها و تداخل و آمیختگی فرهنگ‌های مختلف نیز مسائل دیگری هستند که بر زندگی انسان امروزی از هر نژاد و با هر زبان تاثیرات بسیار گذاشته‌اند. اما این همه ماجرا نیست؛ یعنی اینکه زندگی بشر در عصر مدرن و البته پسامدرن صرفا آمیخته با درد و رنج و شتاب نیست. گاه در برخی مواقع، وقایعی رخ می‌دهد که نتیجه همان مقولاتی است که زندگی در دنیای امروز را تحت سیطره خود گرفته‌اند. و البته زندگی سنتی و بر اساس اصول زیست در دنیای گذشته و اصطلاحا کلاسیک و آنالوگ همواره در برخی نقاط دنیا طرفداران خود را دارد. طبیعتا چنین افرادی نیز گاه با لحظات و اتفاقات خاص مواجه می‌شوند که برای مردمان امروزی‌تر هم همچنان جالب هستند.

خبرگزاری «رویترز» چند روز پیش از فرا رسیدن سال نو میلادی گزارشی را منتشر کرده که به عجیب‌ترین اتفاقات سال گذشته اختصاص دارد. تنها هنری که قدرت ثبت این لحظات جالب و گاه عجیب را دارد، عکاسی است و مهم‌تر اینکه این هنر عکاس است که اتفاقات و وقایع را در کمترین زمان ممکن شکار کند.

«رویترز» طی گزارش خود تلاش کرده آثاری را انتخاب کند که همه مولفه‌های یک اثر در لحظه را داشته‌ باشند. بدون شک ثبت آثاری از این دست به تحلیل آیندگان از زندگی اجداد گذشته خود کمک شایانی خواهد کرد. آیا آنها متوجه خواهند شد که مردمان گذشته نسبت به آدم‌های روزگار خودشان انسان‌هایی بدوی بوده‌اند؟ یا اینکه حتی اجداد خود را به لحاظ نوع زندگی موجوداتی فرازمینی تلقی می‌کنند! پاسخ دادن به این سوال را باید به آینده موکول کرد.

در ادامه آثار منتخب رویترز از کشورهای مختلف دنیا با ذکر توضیحاتی قابل رویت است

۱-محل ثبت اثر  ژاپن

کارکنان هتل «تجربه غذاخوری فانوس» را به نمایش می‌گذارند که به مهمانان امکان می‌دهد از وعده‌های غذایی لذت ببرند و در عین حال از خود در برابر شیوع ویروس کرونا محافظت کنند. این اثر را کیم کیونگ هون عکاس ژاپنی در دوم فوریه سال ۲۰۲۲ به ثبت رسانده است.

۲-محل ثبت اثر کشور مرز دو کشور کره شمالی و جنوبی

یک گل آفتابگردان در یک مزرعه در نزدیکی منطقه غیرنظامی جدا کننده دو کره در یونچئون، کره جنوبی- این اثر توسط عکاس کره‌ای کیم هونگ جی در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲ به تصویر کشیده شده است.

۳-محل ثبت اثر اسپانیا

ماشینی که در خاکستر آتشفشان مدفون شده است- محله لاس مانچاس، در جزیره قناری لاپالما واقع در کشور اسپانیا، این عکس بیستم ژانویه امسال توسط بورخا سوارز به ثبت رسیده است.

 

۴-محل ثبت اثر بونول اسپانیا

فردی که در جشن تفاله گوجه فرنگی بونول اسپانیا حضور یافته و مشغول خوشگذرانی است- این اثر به تاریخ ۳۱ اوت توسط عکاسی با نام خوان مدینه برای فستیوال سالانه مواد غذایی برداشته شده است.

 

۵-محل ثبت اثر کشور آلمان

فریتزی نام راکونی است که در خانه دامپزشکی «ماتیلد لینینگر» واقع در برلین، آلمان مشغول آب بازی است-این اثر توسط هانیبال هانشکه ثبت شده است. این راکون از چهار بچه راکون مراقبت می‌کند که نمی‌توانند در طبیعت رها شوند. فریتزی در صفحه اینستاگرام خود ده هزار دنبال کننده دارد!

 

۶-محل ثبت اثر مکزیک

مردی در وراکروز مکزیک در دمای بالا آب می‌نوشد- این اثر ۲۱ آورین توسط عکاسی با نام یاهیل سبالوس ثبت شده است.

 

۷-محل عکسبرداری بریتانیا

شرکت‌کننده‌ای که در جشنواره سالانه روز اول ماه می‌ در هیستینگز بریتانیا حضور یافته است-این عکس دوم ماه مه ۲۰۲۰ توسط توبی ملویل برداشته شده.

 

۱۰-محل ثبت اثر قزاقستان

رقابت‌کنندگان مسابقه‌ای در آلماتی قزاقستان- این اثر یازدهم سپتامبر امسال توسط پاول میخیف به تصویر کشیده شده است.

 

۹-محل ثبت اسپانیا

تمساحی هفت‌ساله که برای یک مراسم سنتی ازدواج لباس عروس پوشیده است و زنی در حال نوازش اوست. احتمالا این سنت به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد و در اسپانیا مرسوم بوده است. این اثر ۳۰ ژوئن امسال در ایالت اوزاکای مکزیک ثبت شده است-عکاس: Jose de Jesus Cortes

 

۱۰-محل ثبت اثر کشور پرتقال

یک فعال محیط زیست در لیسپون واقع در کشور پرتقال با پوشیدن ماسکی به شکل ماهی راهی تظاهراتی است که در بیرون کنفرانس اقیانوس سازمان ملل علیه آنچه با عنوان «جنگ با ماهی‌ها» خوانده می‌شود، در حال برگزاری بوده. این اثر ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۲ توسط عکاس پدرو نونس ثبت شده است.

 

۱۱-محل عکسبرداری توکیو، ژاپن

اعضای انجمن حفاظت از آتش نشانی توکیوی ژاپن مهارت‌های تعادلی خود را به نمایش گذاشته‌اند. آن‌ها برای این کار حین برگزاری سال نو روی بامبوهایی رفته‌اند که ارتفاع زیادی دارند. این اثر چندی پیش در ششم ژانویه توسط لیسی کاتو ثبت شده است.

 

۱۲-محل ثبت عکس لس‌آنجلس، آمریکا

عکسی از یک عروسک خیمه‌شب بازی که به جانوری واقعی شباهت دارد و در باغ وحش سن‌دیگو واقع در لس‌آنجلس جانمایی شده است. این اثر که یک مارس امسال ساخته شده و رکورد جهانی چنین آثاری را جابجا کرده است-عکاس مایک بلیک.

۱۳-محل عکسبرداری پرتقال

مردی در مکزیک قبل از برگزاری مراسم ازدواج دسته‌جمعی که روز چهاردهم فوریه امسال برگزار شده است- طی این مراسم ۶۶۱ زوج ازدواج کرده‌اند. این مرد با ظاهری متفاوت منتظر عروس نشسته است. -عکاس ارگارد.

۱۴-محل ثبت اثر کشور چین

عکسی از زنی چینی ساکن شکلف در بحبوبه کرونای شانگهای چین- این اثر ششم مه امسال توسط الی سونگ به ثبت رسیده است.

 

۱۵-محل عکسبرداری ایالت جورجیا

افتتاحیه پل شیشه‌ای روی دره اشباشی خارج از شهر تسلکا واقع در ایالت جورجیا-این فرد روی زیپ‌لاین در حال دوچرخه سواری است. این اثر چهاردهم ژوئن توسط ایر اکلی گدنیدزه در قالب تصویر ثبت شده است.

۱۶-محل ثبت کشور پاکستان

سیمبا کره بزی یک ماه و چهار روزه با قدی معادل ۲۲ اینچ در آغوش صاحب پاکستانی‌اش در شهر کراچی- این اثر توسط اختر سومرو در هشتم ژانویه امسال برداشته شده است.

 

۱۷-محل عکسبرداری باشگاهی در انگلیس

کودکی مهاجم و عاشق فوتبال که پس از بازی فوتبال تیم ساوتهیتون مقابل منچستر یونایتد داخل زمین رفته و توسط مامور به بیرون برده می‌شود. این اثر ۲۷ اوت امسال توسط عکاسی به نام هلنا مک کی ثبت شده است.

 

۱۸-محل عکسبرداری لابراتواری در ماداگاسکار

سوسکی با نام «خش خش» که به ماداگسکار تعلق دارد، در دست یک محقق- این سوسک یک کوله پشتی کوچک به دوش دارد که حاوی اجزای الکترونیکی است. یک سلول خورشیدی روی این وسیله تعبیه شده که امکان کنترل از راه دور را ایجاد می‌کند. این عکس به تاریخ ۱۶ سپتامبر در آزمایشگاه دستگاه‌های کوچک موسسه تحقیقاتی ژاپنی ریکن در واکو واقع در استان سایتاما ثبت شده است-عکاس: کیم کیونگ هون.

 

۱۹-محل ثبت کشور تایلند

مردی با ظاهری عجیب در مراسم سالانه گیاه‌خوران که توسط برخی تایلندی‌ها و چینی‌ها در یوک تایلند برگزار می‌شد- این اثر در روز برگزاری، بیست و نهم سپتامبر ثبت شده است-عکاس خورخه سیلوا.

 

۲۰-محل ثبت اثر سواحل مدیترانه زیکیم

تصویری از یک رنگین‌کمان در جوار دریای مدیترانه در ساحل زیکیم- این اثر در روز ۲۷ ژانویه توسط امیر کوهن ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

عکس های زیبای جانوران حیات وحش کانادا که از دیدنشان لذت می برید !
ببینید| عکس هایی از زیبایی‌های طبیعی کانادا که تاکنون ندیده اید
عکس های بی نظیر از طبیعت زمستانی پرتیکان هخامنشیان

ثبت دیدگاه

  • باقر عدالت

    تاریخ : ۶ - دی - ۱۴۰۱

    بسیار زیبا وقابل دیدن بخصوص پل شیشه ای