• ۰۳ / تیر ۱۴۰۰ / ۰:۳۱
  • شناسه خبر : 58457
مدیرکل ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت:

اتوبوس واژگون شده خبرنگاران صورت وضعیت ندارد/پلیس راه باید جلوی تردد را می‌گرفت

مقام مسوول سازمان راهداری گفت:علت تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران سرعت غیرمجاز و عدم کنترل خودرو بود

مدیرکل ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: علت واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در ارومیه سرعت غیرمجاز بوده و این اتوبوس صورت وضعیت ندارد و پلیس باید این اتوبوس را در جاده شناسایی و توفیق می‌کرد.

فرهاد صالحیان در گفت و گو با ایلنا درباره جزییات تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران اعزامی به ارومیه اظهار داشت: این اتوبوس در محور روستایی دشت غوره در فاصله ١٨ کیلومتری نقده به سمت پیران شهر با ٢٢ مسافر دچار سانحه شده است.

وی ادامه داد: این اتوبوس دارای معاینه فنی معتبر و کارت هوشمند بوده است. این خودرو از ١٩ اردیبهشت سال جاری تا ١٩ مرداد ماه سال جاری معاینه فنی معتبر  داشته و آخرین بار در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال جاری در سیستم حمل و نقل جاده‌ای طی طریق کرده‌است. 

مدیرکل ایمنی سازمان راهداری تاکید کرد: این اتوبوس از تاریخ ١۴٠٠.٢.٢ در سامانه سیستم حمل و نقل جاده ای فعال نبوده به این معنا که این خودرو فاقد صورت وضعیت بوده است.

صالحیان افزود: راننده ۴٠ ساله آشنا به مسیر بوده و اعتیاد ندارد.

وی با اشاره علت تصادف گفت: این تصادف به دلیل عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه رخ داده است. متاسفانه اتوبوس با سرعت غیرمجازدر سرازیری در حال حرکت بوده و راننده نتوانسته آن را کنترل کند. 

صالحیان در پاسخ به این سوال که چرا اتوبوس صورت وضعیت ندارد و چرا جلوی تردد آن گرفته نشده اظهار داشت : این اتوبوس تحت پوشش شرکت های حمل و نقل نبوده و اگر اتوبوسی که تحت پوشش شرکت های حمل و نقل باشد تردد آن با مسافر تابع شرایط استاندارد باید باشد اما این اتوبوس صورت وضعیت نداشته و پلیس باید در جاده ها این اتوبوس ها را شناسایی و جلوی تردد آنها را بگیرد. پلیس باید این اتوبوس را که صورت وضعیت ندارد را توقیف و به پارکینگ منتقل می‌کرد و مسافران با اتوبوس دیگری به مسیر خود ادامه می‌دادند.

بیشتر بخوانید:

خودداری برخی رانندگان اتوبوس از فعالیت و اختلال در رفت‌ وآمد مردم در شیراز
۵ کشته و مجروح در تصادف جاده سروستان -شیراز
۵ کشته و مصدوم در حادثه مرگبار رانندگی در خوانسار

ثبت دیدگاه