• ۰۵ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
 • شناسه خبر : 46161

خبر جدید از اعمال محدودیت های کرونایی در برخی مناطق استان فارس

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلف اند با توجه به نوع رنگ بندی هر شهرستان نسبت به اجرای دورکاری کارمندان اقدام کنند.

به گزارش اول فارس ، عبدالرضا قاسم‌پور با اعلام این مطلب بیان کرد : طی دو هفته اخیر به دلیل شلوغی شهرها و کاهش حساسیت شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خصوصا استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، شاهد افزایش آمار مراجعه سرپایی، به ویژه در شهرستان‌های جنوبی فارس بوده‌ایم.

معاون استاندار فارس گفت:  در راستای اجرای دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی نامه مربوطه طی چندین ماه قبل ارسال شده است و این دستگاه‌ها مکلف هستند با توجه به نوع رنگ بندی هر شهرستان در خصوص کرونا نسبت به اجرای مقررات دورکاری اقدام کنند.

وی افزود: تنها ۶ دستگاه اجرایی نسبت به اجرای صحیح مقررات قانون دورکاری اقدام نکرده بودند که پس از بازرسی‌های صورت گرفته نسبت به برخورد با این دستگاه‌ها از طریق اداره کل بازرسی اقدام شد.

او با اشاره به اینکه افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونای نیازمند بستری در مراکز درمانی فارس، عمدتا مربوط به شهرستان‌های جنوبی این استان بوده است، گفت: موارد مشکوکی از کرونای انگلیسی در فارس مشاهده شده است و با توجه به تداوم شلوغی شهرها که عمدتا به دلیل نزدیک شدن به نوروز شاهد آن هستیم، امکان ورود فارس به یک پیک خطرناک وجود دارد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه اکنون جنوب استان با تغییر رنگ‌بندی از زرد به نارنجی مواجه شده است، از تداوم روند افزایشی با شیبی ملایم در این مناطق که هم مرز استان‌های جنوبی است، خبرداد.

عبدالرضا قاسم‌پور عنوان کرد: طی روزهای اخیر برخی شهرستان‌های جنوبی استان که آبی و زرد بودند به نارنجی تغییر وضعیت پیدا کردند و با توجه به افزایش آمار بستری‌ در آنها احتمال حرکت به سمت وضعیت قرمز هم دور از انتظار نیست.

معاون استانداری فارس خاطرنشان کرد:: اکنون شهرستان‌های لامرد، مهر، لارستان، خنج، اوز، گراش، پاسارگاد، بختگان و نی‌ریز در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور همچنین گفت: به دلیل شیوع کرونای انگلیسی در برخی نقاط کشور و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم اعتکاف امسال در هیچ نقطه‌ای از کشور برگزار نمی‌شود و فارس نیز در این رابطه مستثنی نیست.

معاون استانداری و جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای فارس تاکید کرد در صورت رعایت نشدن دقیق کل بندهای پروتکل‌های بهداشتی، به ناچار محدودیت‌هایی در بخش‌های مختلف اعمال خواهد شد که مجموع آنها به ضرر مردم خواهد بود.

سفر نوروزی مدیریت شده و هوشمند

معاون استاندار فارس گفت: سفرهای نوروزی در سطح کشور امسال مدیریت شده و هوشمند خواهند بود این در حالی است که سفر به استان‌های که دارای وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا هستند ممنوع است.

قاسم پور تاکید کرد: بر اساس آخرین طبقه بندی و رنگ بندی در استان فارس شاهد ۱۱ شهرستان با وضعیت آبی، ۱۶ شهرستان دارای وضعیت زرد و نه شهرستان دارای وضعیت نارنجی هستیم این در حالی است که شهرستان شیراز همچنان دارای وضعیت زرد شیوع کروناست.

وی ادامه داد: این احتمال وجود دارد که رنگ بندی درصد استان فارس نیز تغییر کرده زیرا میزان تردد مردم در سطح شهر و مراکز خرید افزایش یافته البته استان‌های همجوار با استان فارس نیز وضعیتی به مراتب بدتر از فارس دارند.

شیوه نامه سفر نوروزی

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص شیوه نامه سفرهای نوروزی نیز تاکید کرد: بر اساس مصوبات صورت گرفته در سطح ملی افرادی که کرونا مثبت هستند نمی‌توانند به هیچیک از نقاط کشور سفر کنند این در حالی است که اگر این افراد بخواهند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند اجازه سفرهای بین شهری به این افراد داده نمی‌شود.

وی افزود: مبتلایان به کرونا اگر بخواهند با خودروی شخصی نیز به مناطق مختلف کشور سفر کنند از طریق کد ملی نسبت به بررسی وضعیت آنان اقدام خواهد شد و جرایم قانونی برای خودروهایی که حامل افراد کرونا مثبت باشند در نظر گرفته می‌شود.

او یادآور شد: مسافران نوروزی در شهرستان‌هایی که دارای وضعیت زرد شیوع کرونا نیز باید پیش از ورود به شهرها جایگاه استقرار خود را مشخص کند زیرا مدارس اجازه ارائه اتفاق به مسافران را ندارند و مهمانسراها نیز نمی‌توانند به افراد خدمات ارائه دهند البته ایجاد چادر در سطح پارک شهرها نیز ممنوع است.

به گفته استاندار فارس افرادی که مبتلا به کرونا نباشند تنها می‌توانند در مکان‌های مجاز نظیر هتل‌ها اسکان یابند.

جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد با توجه به شیوع کرونا در سطح کشور لذا از هموطنان توصیه می‌شود از سفرهای نوروزی اجتناب کنند زیرا این سفرها می‌تواند عاملی برای افزایش شیوع و هم گیری کرونا باشد.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

” تذکر لسانی ” کشفی جدید برای مقابله با کرونا در استان فارس
گزینه مناسب برای استانداری فارس کیست؟
اعتراض نماینده فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند به افتتاح شتابزده سد «هایقر»

ثبت دیدگاه

 • زهرا

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۳۹۹

  مسافرت ها باید تحریم بشه با جون مردم بازی نکنید سفر به مناطق قرمز ممنوع خب اگه کسی از مناطق قرمز بخواد بره به مناطق زرد و آبی چی …سفر تحریم باید گردد.مسولین بی سواد


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۹

  مسافرت هارو کنسل کنید اخه…. همه که نمیرن تست بدن ناقلین بی علامت پس چی میشن


  پاسخ