• ۰۷ / آبان ۱۳۹۷ / ۲۱:۲۶
  • شناسه خبر : 1436

احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق استان فارس

مدیریت بحران استانداری فارس در خصوص آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیل در برخی نقاط استان به عشایر، حاشیه نشینان رودخانه‌ها و کشاورزان هشدار داد. به گزارش” اول فارس/avalfar ، آزادی سرپرست مدیریت بحران استانداری فارس در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ گفت: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر فعالیتسامانه بارشی از اواخر […]

مدیریت بحران استانداری فارس در خصوص آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیل در برخی نقاط استان به عشایر، حاشیه نشینان رودخانه‌ها و کشاورزان هشدار داد.

به گزارش” اول فارس/avalfar ، آزادی سرپرست مدیریت بحران استانداری فارس در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ گفت: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر فعالیتسامانه بارشی از اواخر امشب، وزش باد نسبتا شدید، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در برخی مناطق فارس وجود دارد.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی نواحی جنوب شرقی، مرکزی و شمال شرقی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: برای شمال فارس فعالیت این سامانه بارشی به صورت رعد و برق، باران و حتی برف است.

آزادی تأکید کرد: عشایر، حاشیه نشینان رودخانه‌ها و کشاورزان از توقف در مناطق مرتفع، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بارش‌های رگباری اختلال در آمد و شد وسایل نقلیه در جاده‌های فارس دور از انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با بیان اینکه این ستاد آماده مقابله با حوادث احتمالی ناشی از وقوع سیلاب است، تصریح کرد: با خروج این سامانه از استان، کاهش دمای هوا پیش بینی می‌شود.

آزادی گفت: شهروندان میتوانند در صورت انجام سفر ضرروی از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها آگاه شوند

بیشتر بخوانید:

پیش بینی وضعیت آب و هوا :افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور
هشدار معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گروه سنی بالای ۷۵
پیام مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس بمناسب هفته روابط عمومی

ثبت دیدگاه