• ۰۱ / آذر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۲
  • شناسه خبر : 74770
  • منبع خبر: خبرگزاری مهر

اختلاف جدید و شدید بین خریداران و فروشندگان مسکن مهر در استان فارس

 مسکن مهر که مهرش قرار بود در دل مالکان جا داشته باشد این روزها در فارس با ایجاد مشکل «بدهی عرصه»، مرکز چالش و اختلاف میان فروشندگان و خریداران شده است.

 به گزارش اول فارس، مشکلی که در خرید و فروش مسکن‌های مهر در مناطق مختلف استان فارس وجود دارد آن است که مالکان برای فروش خانه به شخص ثالث باید با شرکت‌های عمران آن منطقه نسبت به تسویه حساب اقدام کنند.

بدهی که شرکت‌های عمران شهرهای جدید نظیر شرکت عمران شهر صدرا از مالکان فعلی دریافت می‌کند با عنوان بدهی عرصه است و افراد باید نسبت به تسویه حساب در زمان نقل و انتقالات اقدام کنند از این رو است که این بدهی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

بدهی عرصه را می‌توان اینگونه عنوان کرد که افراد پس از آنکه مسکن مهر را دریافت کردند باید نسبت به پرداخت هزینه زمین به دولت که به نمایندگی آن شرکت عمران شهرهای جدید فعالیت می‌کنند اقدام کرده تا روند دریافت سند رسمی را پشت سر بگذارند.

دریافت چند باره بدهی عرصه؟

برخی از مالکان فعلی مسکن مهر در شهر صدرا  در خصوص بدهی عرصه گفتند: شرکت عمران شهرهای جدید صدرا بدهی عرصه را دریافت کرده اما رسیدی به افراد ارائه نشده است.

این افراد مدعی شده‌اند که عدم ارائه رسید پرداخت بدهی عرصه نشان دهنده آن است که شرکت عمران شهرهای جدید صدرا در تلاش است تا بدهی عرصه را در بیش از یک نوبت دریافت کند.

این افراد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اضافه کردند: بدهی عرصه خود را زمانی پرداخت کرده‌اند که این بدهی ٢٣ میلیون تومان بوده و در محل شرکت عمران شهرهای جدید صدرا توسط دستگاه خودپرداز (ATM) موجود در این شرکت و توسط کارشناسان شرکت عمران شهرهای جدید صدرا در سال ٩٩ پرداخت کرده‌اند.

این افراد اضافه کردند: پس از دوندگی‌های زیاد در سال ٩٩ توانستند رسید بدون مهر شرکت عمران شهرهای جدید صدرا را دریافت کنند که این اشخاص نسبت به تسویه حساب اقدام کرده‌اند.

برای حل اختلافات بین خریداران و فروشندگان، باید شرکت عمران صدرا اقدامات مؤثری انجام دهد تا بدهی عرصه به موضوع اختلافات همیشگی معاملات مسکن مهر تبدیل نشود.

بیشتر بخوانید:

ماجرای عجیب ورود فایل های پوچ به بازار معاملات ملک
سکته شدید بازار مسکن پس از رشد 8 ماهه
پیش‌بینی کارشناسان از آینده قیمت مسکن

ثبت دیدگاه