• ۲۶ / دی ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۳
  • شناسه خبر : 42957

ادامه ابتلاء و جان باختن شهروندان بر اثر کرونا در استان فارس

 از ابتدای شیوع بیماری کرونا سه هزار و ۸۳ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

 از ابتدای شیوع بیماری کرونا سه هزار و ۸۳ نفر در فارس بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.


به گزارش اول فارس ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه کرونا در فارس همچنان قربانی می‌گیرد، افزود: متاسفانه ۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۸۳ نفر رسیده است.

سید روح الله حسینی اظهارداشت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس، بیش از ۵۸۱ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه‌های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۴ هزار و ۷۶۱ مورد مثبت شناسایی شده است.

او، آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان فارس را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۶۰ هزار و ۳۰۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به بستری ۴۹۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۹ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.

حسینی با بیان اینکه کروناویروس در حال چرخش در جامعه است، تاکید کرد: کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری در برابر این ویروس خطرناک و بی رحم، باعث ابتلا به این بیماری و در برخی از مواقع موجب مرگ می‌شود، بنابراین رعایت سه اصل در مبارزه با بیماری کووید۱۹، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها الزامی است.

ثبت دیدگاه