• ۱۶ / آذر ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۲
  • شناسه خبر : 39601
سازمان هواشناسی هشدار داد :

ادامه بارش باران و برف در کل کشور و کاهش شدید دما در ۲۱ استان

سازمان هواشناسی نسبت به کاهش ۵تا۱۰ درجه‌ای دما در ۲۱ استان و ادامه بارش‌ها در کل کشور هشدار داده است.

به گزارش اول فارس ، امیرحسین سرکرده کارشناس هواشناسی  با بیان اینکه امشب تا پایان وقت شاهد شدت بارش‌ها در استان‌های فارس، کرمان، جنوب یزد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود گفت: بنابراین احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در این استان‌ها وجود دارد و هشدار‌هایی هم برای آن‌ها صادر شده است.

او ادامه داد: آبگرفتگی گسترده در همدان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی بیش از سایر استان‌ها خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: بارش‌ها همچنین در ارتفاعات البرز و زاگرس، شمال غرب و شمال شرق به صورت برف خواهد بود و بسیاری از نواحی اولین برف پاییزی را تجربه خواهند کرد.

سرکرده یادآور شد:با توجه به کاهش دما و رطوبت موجود شاهد مه غلیظ در اکثر مناطق کشور خواهیم بود.

او توضیح داد: استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان هم فردا شاهد بارش باران خواهند بود و بنابراین به طور کلی در  ۳۱ استان کشور بارش باران یا برف خواهیم داشت.

سرکرده یادآور شد: سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما در ۲۱ استان کشور و سرمازدگی محصولات کشاورزی در شرق و جنوب کشور هشدار داده است.

او گفت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ بارش باران و برف، کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و مه‌آلودگی را امشب برای استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، زنجان، خراسان جنوبی، یزد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان و فردا (۱۷ آذرماه) برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان، قزوین، البرز، تهران، قم و شمال اصفهان پیش‌بینی می‌کند.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: از عصر دوشنبه به تدریج بارش در شمال غرب و غرب قطع شده و عمده بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق خواهد بود. در نواحی مرکزی کشور  نیز در روز دوشنبه احتمال بارش وجود دارد.

او با بیان اینکه روز سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش باران رخ خواهد داد و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود گفت: روز چهارشنبه در استان‌ گیلان بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز‌های سه شنبه و چهارشنبه شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت هستیم.

سرکرده درباره وضعیت آب هوای تهران هم گفت: آسمان تهران امشب و فردا بارانی است و در شمال تهران بارش به صورت برف خواهد بود.  فردا بیشینه دما در پایتخت به ۵  درجه و کمینه آن به یک درجه می رسد.

ثبت دیدگاه