• ۲۱ / بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۵
  • شناسه خبر : 44939

ادامه بگیر و ببند مراکز غیرمجاز زیبایی در شیراز

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا به مراکز دارای مجوز مراجعه کنند و در صورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه اطلاع دهند.

به گزارش اول فارس، دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به افزایش انجام فعالیت پزشکی در برخی مراکز بدون مجوز بیان کرد: روزانه با شکایاتی مواجه هستیم که نشان می‌دهد در مراکز غیرمجاز، فعالیت‌های بهداشتی و پزشکی انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مجوز فعالیت قانونی حوزه درمان، باید از اداره صدور پروانه‌های معاونت درمان دانشگاه صادر شود، افزود: باید پزشکان و پیراپزشکان پیش از همکاری یا عقد قرارداد با افراد و مراکز درمانی، نسبت به وجود مجوز قانونی فعالیت، اطمینان حاصل کنند.
ایلامی با اشاره به برخورد قانونی با متخلفان و فعالان سودجو در حوزه درمان به عنوان تهدیدکنندگان سلامت جامعه یادآور شد: در همین راستا، ۶ مرکز ارایه خدمات دندانپزشکی، پنج کلینیک پوست، مو و زیبایی، چهار مرکز عینک سازی و دو مرکز طب سنتی به دلیل انجام فعالیت‌های غیر مجاز تعطیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه با تاکید بر اینکه ارتقای سلامت نیازمند همکاری و همیاری هموطنان است، از مردم خواست تا به مراکز دارای مجوز مراجعه کنند و در صورت مشاهده تخلف، موضوع را به سامانه ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه اطلاع دهند.

ثبت دیدگاه