• 12 / مرداد 1401 / 20:47
  • شناسه خبر : 91437

ارز دیجیتال یک خانه ویلایی را در شیراز به آتش کشید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: استفاده از برق خانگی برای استخراج ارز دیجیتال موجب آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در خیابان امام حسین (ع) شیراز شد.

به گزارش گروه حوادث اول فارس ،محمدهادی قانع چهارشنبه در این بارهگفت: در پی وقوع آتش سوزی در پشت بام  یک منزل مسکونی، دستگاه های امدادی از ایستگاه های ۱۹ و ۱۱ سازمان آتش‌نشانی شیراز عصر امروز ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ و ۴۳ دقیقه با حضور در محل، آتش سوزی را قبل از سرایت به منازل اطراف کنترل و مهار کردند.
وی ادامه داد: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد آتش سوزی از اتاقکی بر روی پشت بام یک منزل ویلای اتفاق افتاده است.
قانع اضافه کرد: آتش نشانان همراه با تجهیزات خاموش کننده به سرعت خود را به پشت بام رسانده و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی به مقابله با شعله‌های آتش مشغول شدند و توانستند آتش را مهار کرده و همچنین از گسترش بیشتر آن به اطراف ممانعت کنند.
وی با بیان اینکه در بررسی اولیه مشخص شد که صاحبخانه به صورت غیرمجاز با نصب دستگاه ماینر در منزل خود قصد استخراج ارز دیجیتال را داشته است،گفت: این موضوع منجر به آتش سوزی و بروز خسارت مالی شد.

بیشتر بخوانید:

بهترین صرافی ارز دیجیتال ۲۰۲۲ کدام است؟
بنیانگذار دوج کوین: ایلان ماسک کلاهبردار است
آشنایی با روش های کلاهبرداری از طریق رمز ارزها

ثبت دیدگاه