• ۰۱ / آبان ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۵
  • شناسه خبر : 71539

اسامی شهرستانهای قرمز و نارنجی استان فارس اعلام شد

معاون استاندار فارس از اجرای طرح قرنطینه هوشمند در فارس خبر داد و گفت: کارکنان ادارات و واحد‌های صنفی باید حتما واکسن بزنند و تلاش کنند خانواده‌هایشان هم واکسینه شوند.

به گزارش اول فارس از شیراز، عبدالرضا قاسم پور جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع اجرای طرح قرنطینه هوشمند در فارس، اظهار کرد: از روز دوشنبه ۳ آبان طرح قرنطینه هوشمند آغاز می‌شود البته این طرح برای کارمندان دولت از امروز شروع شده و کارمندان باید حتما واکسن زده باشند و تلاش کنند خانواده‌هایشان هم واکسینه شوند.

او ادامه داد: ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان فارس برای کارمندانی که واکسن نزده اند علت غیرموجه لحاظ می‌کنند و از روز دوشنبه سوم آبان ماه هم کنترل و سخت گیری بیشتری در بخش اداری صورت می‌گیرد و همه باید واکسن زده باشند، همچنین فعلا برای ارباب رجوع در سطح استان تصمیمی گرفته نشده است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: از روز دوشنبه ۳ آبان ماه بخش‌های مختلف غیراداری مانند واحد‌های صنفی و کسب و کار باید واکسن زده باشند و گرنه اجازه فعالیت ندارند و پلمب می‌شوند، البته تصمیمی درخصوص مشتریان گرفته نشده است.

او گفت: در بخش حمل و نقل، هم کارکنان و هم مسافران ریلی، زمینی و هوایی باید واکسن زده باشند یا تست پی سی آر منفی را اعلام کنند و در اختیار داشته باشند و دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم مکلف شده است با اولویت فرودگاه شیراز و بعد پایانه‌های مسافربری و راه آهن، پایگاه واکسیناسیون راه اندازی کند.

قاسم پور اضافه کرد: ورود به مراکز پرجمعیت مانند ورزشگاه ها، باشگاه‌های ورزشی، رستوران ها، سالن‌های سینما فقط با ارائه کارت واکسیناسیون امکانپذیر است؛ و به همه دستگاه‌های اجرایی متولی درخصوص نظارت و بکارگیری طرح قرنطینه هوشمند ابلاغ شده است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: حتما باید گواهی واکسیناسیون ارائه و ادارات تلاش کنند دستگاه‌های بارکدخوان را راه اندازی کنند.

او افزود: به طور کلی با توجه به اهمیتی که واکسیناسیون در سطح استان و کشور دارد و تاثیر آن در کاهش موارد بستری و فوتی بنابراین اهالی رسانه در جهت تشویق مردم برای تزریق واکسن تلاش‌های لازم را انجام دهند.

قاسم پور با بیان اینکه دز سوم تزریق واکسن برای کادر درمان شروع شده و همچنین ممکن است برای سالمندانی که ۶ ماه از تزریق گذشته انجام شود و به همین ترتیب برای سایر اقشار.

او درباره وضعیت واکسیناسیون در استان فارس، ادامه داد: دز اول واکسن کرونا برای افراد بالای ۱۲ سال، ۸۰ درصد در سطح استان تزریق شده و دز دوم هم برای ۵۲ درصد افراد تزریق شده است و به طور کلی استان فارس در تزریق دز اول و دوم  در سطح کشور رتبه اول را دارد که امروز نیز در ستاد ملی کرونا اعلام شد.

او گفت: برای ۳ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۲۳ نفر دز اول و ۲ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۹۷۹ نفر دز دوم و در مجموع برای ۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۰۲ نفر واکسن در کل استان تزریق شده است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: از نظر اعمال محدودیت‌ها و همراهی و مشارکت مردم رتبه‌های ۲ یا ۳ را در کشور داریم.

او درباره وضعیت استان از نظر رنگ بندی شهرستان‌ها هم گفت: ۷ شهرستان در وضعیت آبی، ۲۲ شهرستان در وضعیت زرد، ۶ شهرستان شیراز، جهرم، فسا، سرچهان، کوار و ممسنی نارنجی هستند و یک شهرستان استهبان قرمز است.

قاسم پور تصریح کرد: برنامه ریزی‌های لازم انجام شده که هم شهرستان استهبان از وضعیت قرمز خارج شود و هم شهرستان‌هایی که احتمال می‌دهیم در هفته‌های آینده قرمز شوند از هم اکنون اقدامات و برنامه ریزی‌های لازم انجام شود تا شاهد قرمز شدن آن نباشیم.

او ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۶۰۴ هزار خودروی شخصی متخلف جریمه و ۱۰ هزار و ۶۲۵ واحد صنفی متخلف در استان فارس پلمب شده اند.

بیشتر بخوانید:

تقدیر بانک مهر ایران از زحمات کادر درمان استان فارس
تورم استان فارس در آبان‌ماه ۴۷.۲ درصد ؛ تورم کشور ۴۴٫۴ /کسی پاسخگو نیست !
وضعیت آب و هوا در استان فارس و بارش باران و برف در برخی استان های کشور

ثبت دیدگاه

  • کورش

    تاریخ : ۲ - آبان - ۱۴۰۰

    از همین الان پاسارگاد رو ببندین خلاص