• 06 / اسفند 1397 / 16:08
  • شناسه خبر : 5006

استان فارس رتبه اول تلفات حوادث رانندگی ۱۰ ماهه ۹۷

به گزارش اول فارس ، از مجموع ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفری که در تصادفات ۱۰ ماهه امسال جان خود را از دست داده اند، ۱۱ هزار و ۵۱۲ نفر مرد و ۳ هزار و ۱۷۳ نفر زن بودند.

*بیشتر مرگ ها در جاده های برون شهری

جاده های برون شهری با ۹ هزار و ۴۰۷ کشته، جاده های درون شهری با ۳ هزار و ۵۷۹ و جاده‌های روستایی با ۹۷۸ نفر، به ترتیب، نقاطی بوده‌اند که بیشترین تلفات در آنها رخ داده است. ۱۶۵ نفر از تلفات حوادث رانندگی در جاده‌های اختصاصی و ۵۵۶ مورد نیز در دسته بندی سایر، قرار گرفته است.

*فارس؛ بالاترین آمار تلفات

استان فارس با یکهزار و ۱۷۹ کشته در تصادفات ۱۰ ماهه امسال، بالاترین میزان تلفات را ثبت کرده است. پس از فارس، استان تهران با یکهزار و ۱۰۰ و خراسان رضوی با ۹۷۲ کشته قرار دارند.

*ایلام؛ کمترین تلفات

استان ایلام با ۱۲۵ کشته در ۱۰ ماهه امسال، کمترین میزان تلفات را ثبت کرده است و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۴ و اردبیل با ۱۹۱ کشته در همین بازه، استان هایی هستند که کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

*افزایش ۹.۸ درصدی مصدومین حوادث رانندگی

در ۱۰ ماهه امسال، ۳۱۵ هزار ۹۲ مصدوم حادثه رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، (۲۸۷ هزار و ۸۶ مورد)، ۹.۸ درصد افزایش دارد.

*افزایش ۳.۱ درصدی مرگ های حوادث رانندگی در دی ماه امسال

در دی ماه امسال، یکهزار و ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (یکهزار و ۱۲۵ نفر) ۳.۱ درصد رشد را نشان می دهد. از مجموع یکهزار و ۱۶۰ کشته تصادفات دی ماه، ۹۳۶ مرد و ۲۲۴ زن بودند.

*رشد ۱۹.۸ درصدی مصدومان در دی ماه

آمار مراجعین مصدومیت ناشی از حوادث رانندگی در دی ماه امسال، ۲۸ هزار و ۵۱۴ مورد بود که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (۲۳ هزار و ۷۹۲ مورد) ۱۹.۸ درصد رشد داشته است.منبع:ایسنا

بیشتر بخوانید:

افزایش ۲ برابری درخواست های “تغییر جنسیت” در تهران
چند نکته ایمنی هنگام وقوع حوادث رانندگی و بروز حادثه
نحوه تشخیص مقصر در حوادث رانندگی

ثبت دیدگاه