• ۱۸ / فروردین ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۶
  • شناسه خبر : 50126
  • منبع خبر: ایرنا
در صورت موافقت ستاد ملی کرونا:

استان فارس و شیراز ۲ هفته تعطیل می شوند

معاون استاندار فارس در خصوص باز بودن اغلب مراکز تجاری شیراز طی دیروز و امروز ۱۸ فروردین ماه گفت: بعضی واحدهای تجاری طی ۲۴ ساعت گذشته به اخطارها تمکین نکرده اند که اگر کماکان به این اخطارها بی توجه باشند در روزهای آینده پلمب خواهند شد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته ای شیراز و فارس، چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ با امضای استاندار فارس به ستاد ملی کرونا ارایه شد.

به گزارش اول فارس ، عبدالرضا قاسم‌پور با اعلام این مطلب گفت: با توجه به شروع موج چهارم شیوع بیماری کرونا و سیر صعودی بی سابقه این بیماری و وضعیت استان فارس، این پیشنهاد به وزیر کشور، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داده شد که فعالیت های فرهنگی،اقتصادی و عمرانی به جز حوزه تولید به مدت ۲ هفته متوقف شود، ادارات نیز فعالیت خود را به حداقل ممکن کاهش دهند و بر ترددها و تجمع ها جرایم سنگین تری اعمال شود.

وی ادامه داد: جلسه ستاد استانی کرونا پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ برگزار و در خصوص تعطیلی مترو شیراز از شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ و محدود شدن فعالیت اتوبوسرانی نیز تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: آماده باش کامل به همه ادارات، نهادها، بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و بخش خصوصی داده شده است.

معاون استاندار فارس حجم مراجعین به مراکز درمانی را طی ۲۴ ساعت گذشته بسیار بالا توصیف کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته قریب به سه هزار نفر مشکوک به ابتلا به کرونا به ۴۴ مرکز درمانی سراسر استان مراجعه کردند که این آمار بی سابقه بوده و در این زمینه رکوردی جدید زده شده است.

وی با بیان اینکه آمارهای کرونایی با شیب بسیار تندی رو به افزایش است و اغلب بیماران نیز به نوع انگلیسی مبتلا هستند،گفت: بیش از ۸۰۰ تخت طی چند روز اخیر به ظرفیت بیمارستان های استان اضافه شده است.

قاسم پور با بیان اینکه بخش حمل و نقل عمومی استان هنوز تعطیل نشده ولی اگر ناگزیر باشیم برای کمک به حفظ سلامت مردم این کار بزودی انجام خواهد شد اظهار داشت: احتمالا شرایط به گونه ای پیش رود که سختگیری، محدودیت ها و بازرسی ها طی روزهای آینده تشدید شود زیرا هیچ راهکاری برای کنترل موج چهارم به جز اعمال محدودیت وجود ندارد.

وی در خصوص ورود و خروج مسافران به شهرهای فارس نیز گفت: مبنا ورود و خروج خودروها رنگ بندی هر شهرستان است و ورود پلاک های غیر بومی به شیراز و شهرهای قرمز استان و همچنین خروج پلاک های بومی از این شهرها نیز ممنوع است.

معاون استاندار فارس در پاسخ به سوالی در خصوص باز بودن اغلب مراکز تجاری شیراز طی دیروز و امروز ۱۸ فروردین ماه جاری نیز گفت: بعضی واحدهای تجاری طی ۲۴ ساعت گذشته به اخطارها تمکین نکرده اند که اگر کماکان به این اخطارها بی توجه باشند در روزهای آینده پلمب خواهند شد.

وی گفت: محدودیت های فعلی به مدت ۲ هفته ادامه دارد.

ثبت دیدگاه