• 27 / دی 1401 / 8:04
 • شناسه خبر : 102126

اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود زوج ها تصمیم به طلاق بگیرند

اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود زوج ها تصمیم به طلاق بگیرند
آیا باید همیشه برای به پایان رسیدن یک ازدواج به دنبال مقصر باشیم؟ اصلی ترین دلیلی که باعث می‌شود افراد تصمیم به طلاق بگیرند چیست؟ یک وکیل شناخته شده بریتانیایی که روی پرونده های افراد مشهوری کار کرده و «وکیل طلاق» لقب گرفته درباره دلایل اصلی نابود شدن روابط زوج‌ها می‌گوید.

عایشه وردگ (Ayesha Vardag) می‌گوید با درگیر شدن روزافزون افراد در فناوری، ازدواج‌ های بیشتری خراب می‌شوند. از برملاشدن پیام ها و عکس‌ های درون گوشی تا ساختن پروفایل های جعلی در شبکه های مجازی یا اپلیکیشن های دوستیابی برای مچ گیری از شریک زندگی‌.

اما به عقیده او شایع‌ ترین دلیل طلاق این است که رابطه در طول زمان دستخوش تغییر می‌شود. خانم وردگ می‌گوید:‌ «مدت‌هاست که به این موضوع اشاره می‌کنم که اکثر طلاق‌ها به این دلیل اتفاق می‌افتد که فردی که با او هستید دیگر همانی نیست که با او ازدواج کرده‌اید. و این اساسا همان چیزی است که اغلب اوقات باعث از هم پاشیدن روابط می‌شود.» این شرایط می‌تواند صرف نظر از اینکه ازدواجتان پیش از این چقدر عالی بوده اتفاق بیفتد.

به گفته این وکیل، بچه‌ ها این روند را تسریع می‌کنند. وقتی زوج ها صاحب فرزند می‌شوند، اغلب یکی از والدین ساعات طولانی‌تری کار می‌کند و احتمالا دیگری معاشرت با دیگر والدین را شروع می‌کند. در این موقعیت، شرایط آنها به آرامی تغییر کرده و دنیایشان از هم جدا می‌شود. عایشه وردگ می‌گوید: «آنها رفته رفته متوجه می‌شوند که اشتراکات کمتر و کمتری دارند.»

او که خود پیش‌ از این از همسرش جدا شده ادعا می‌کند که مهم است که بدانیم روابط گاهی اوقات بدون اینکه کسی مقصر باشد این مسیر را طی می‌کنند و می‌گوید: «تداوم ازدواج در این روزگار مدرن دشوار است. اگر خوش شانس باشیم به دنبال طول عمر ۱۰۰ ساله هستیم. یک قرن و حتی نیم قرن زمانی بسیار طولانی برای سپری کردن کنار یک موجود دیگر و همراهی او در تمام مراحل زندگی است.»

او استدلال می‌کند: «به همین دلیل است که من از «طلاق بدون مقصر» دفاع می‌کنم. زندگی طولانی است و رابطه‌ای که زمانی بسیار خوب بوده و هر دو طرف آدم‌های خیلی خوبی هستند می‌تواند روزی به پایان برسد. نیازی به پیدا کردن مقصر یا قربانی نیست. طلاق بدون مقصر همان چیزی است که در شرایط نرمال همه باید به دنبالش باشیم.»

از سوی دیگر طلاق نباید به عنوان پایان زندگی تلقی شود و در عوض می‌تواند راهی برای شروع کارهای جدید باشد؛ یک زندگی متعادل و زیبا که در آن، زمان برای پیشرفت و ایجاد روابط جدید وجود دارد؛ به خصوص اگر حضانت فرزندتان اشتراکی باشد.

خانم وردگ می‌گوید: «باید این‌طور باشد. ازدواج و طلاق هر دو می‌توانند زیبا باشند.»

بیشتر بخوانید:

بیشترین خطر شکست عشقی و طلاق در این سن است
حق طلاق چیست؟ شرایط و مزایای داشتن حق طلاق برای زن
با این ۸ نکته پس از طلاق زندگی تان را بهتر بگذرانید

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - دی - ۱۴۰۱

  بچه ها یه چیز بگم من که از همسرم جداشدم وخدا روشکر میکنم که راحت شدم ازدستش واز کارای بدش. دوستان یکی از کاراش میدونید چی بود !!!!!پاپوش درست کردن برا من بعد هم مژدگانی میداد. !!!😏


 • آنیتا

  تاریخ : ۲۹ - دی - ۱۴۰۱

  متنی بسیار عالی