• 28 / مرداد 1401 / 13:07
 • شناسه خبر : 92590

اطلاعیه وزارت رفاه در مورد سامانه جدید درخواست بازبینی دهک‌بندی

وزارت تعاون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خود را ثبت کرده‌اند اکنون می‌توانند درخواست بررسی مجدد اطلاعات هر کدام از زیربخش‌ها را نیز ثبت کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir فعال است، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به صورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است و البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت نموده‌اند، دعوت کرده است برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه نمایند.

گفتنی است سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

بیشتر بخوانید:

کشف حقه عجیب برخی نانوایی ها برای دریافت یارانه دولتی در استان فارس
زمان و نحوه واریز یارانه نقدی شهریور به حساب افراد
خبری مهم درباره یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی و واریز معوقات آنها

ثبت دیدگاه

 • علیرضا تارک

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

  دیدن دهک بندی


 • حسن علی ابادی

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

  با دوهمسر و مستاجر بودن ویک فرزند بیکار و یک همسر بیمار در منزل و بازنشسته هستم وخودم هم جانباز شمیایی میباشم چرا یارانه من را قطع کردید؟؟؟


 • عبدالحسین خلیلی

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

  خانواده ۶نفره هستیم خودم با۴نفردیگر۱۱م ت حقوق بازنشستگی پسربزرگ خانواده قبلا یارانه ۴۵ت باماشریک بودجدانکرد خودش حدودا۷م ت حقوق می‌گیرد این امرباعث قطع یارانه شده


 • علي اكبر حسين پور

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

  من بیمه تامین اجتماعی هستم و حقوق متوسطی دارم چرا یارانه نمی گیرم؟؟