• 22 / آبان 1401 / 6:39
  • شناسه خبر : 97779

اعلام تعطیلی پارک آبی استخر کوثر شیراز در پی مرگ کودک ۱۰ ساله

رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز اعلام کرد: پارک آبی استخر کوثر شیراز که سه شنبه ۱۷ابان ماه در آن کودک ۱۰ ساله ای به نام آرتین حجازی جان خود را از دست داد، تا اطلاع بعدی بسته شد.

به گزارش اول فارس ،  رحیم خدا جو روز شنبه در حاشیه بازدید از استخر کوثر شیراز به ایرنا گفت: در مرحله تحقیقات و بازرسی از این اتفاق تلخ هستیم از این رو تا حصول نتیجه کامل از چگونگی این حادثه، پارک آبی استخر کوثر بسته شد و اجازه فعالیت ندارند.

وی اضافه کرد: از محل تاسیسات این استخر هم بازدید کردیم و دریچه ای که پس از شکسته شدن از کف استخر در لوله های مربوطه  گیر کرده  بود را برای تحقیقات بیشتر صورت جلسه کردیم.

خداجو ضمن اطهار تاسف و گفتن تسلیت  به خانواده زنده یاد آرتین  حجازی اضافه کرد:  برای جلوگیری از اینکه دیگر شاهد قربانی شدن آرتین های دیگر نباشیم پس از  تحقیقات بیشتر به مردم اعلام خواهیم کرد که چه کسانی مقصر این حادثه تلخ بوده اند.

همچنین رییس هیات نجات غریق فارس هم در این بازدید گفت: ناجیانی که در این پارک آبی مشغول به کار بودند تا تحقیقات کامل اجازه فعالیت ندارند.

محمد ناظری ادامه داد: پس از تحقیقات این امکان  وجود دارد که مجوز فعالیت برخی از ناجیان این استخر باطل شود.

یک کودک ۱۰ ساله روز سه شنبه ۱۷ آبان ماه در استخر سرپوشیده پارک آبی کوثر شیراز غرق شد.پس از حضور نیروهای اورژانس در محل استخر کوثر، عملیات احیای پسربچه‌ای ۱۰ ساله که به مدت نامعلومی زیر آب مانده بود، آغاز شد.

با وجود تلاش نیروهای اورژانس جهت احیای این کودک و بازگشت تنفس و ضربان قلب و انتقال وی به بیمارستان، اما متاسفانه این کودک جان باخت.

پیکر آرتین حجازی کودک ۱۰ ساله که در استخر کوثر جان باخته بود چهارشنبه  ۱۷ آبان ماه  در آرامستان دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شد.

بیشتر بخوانید:

مائده دختر ۱۶ ساله کنگانی چگونه در شیراز کشته شد ؟
پادرا پلاس لانگ خودروی جدید زامیاد+مشخصات فنی و تصاویر
استوری جنجالی سارا و نیکا فرقانی در باره دختر اصفهانی گمشده در شیراز

ثبت دیدگاه