• 24 / بهمن 1400 / 15:37
  • شناسه خبر : 74888

اعلام شرایط جدید اتاق اصناف برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های صنفی

ستاد ملی کرونا قرار است به شرط تزریق ۳ دوز واکسن کرونا و ثبت نام واحد‌های صنفی در سامانه «ایران من» از تعطیلی مجدد بازار به ویژه در شب عید نوروز اجتناب کند.

به گزارش اول فارس، بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، طی دو سال گذشته و به لحاظ سیاست‌های اتخاذی مبارزه با شیوع بیماری کرونا، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در چندین نوبت تصمیم به تعطیلی بازار گرفت که مهمترین آن مربوط به بازار اسفند سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بود.

آسیب‌های این تعطیلی ها بر بازار چنان بود که هیچ کدام از حمایت‌های دولت نتوانست ضرر و زیان کسبه را جبران کند؛ لذا بر تمامی فعالان صنفی لازم و واجب است با رعایت دستورالعمل‌های جدید نسبت به جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر موج ششم کرونا اقدام کنند تا باری دیگر شاهد تعطیلی بازار شب عید نباشیم.

بدین منظور، ضمن تاکید بر تزریق ۳ دوز واکسن کرونا، لازم است تمامی واحد‌های صنفی در راستای اجرای مدیریت هوشمند بیماری کرونا به فوریت نسبت به ثبت نام در سامانه ایران من به نشانی http://asnaf.moi.ir و اخذ و نصب QR-Code در واحد صنفی (در محلی قابل رویت برای همگان) اقدام کنند.

 علی رغم مصوبات ستاد ملی کرونا که تمامی تصمیمات بر پایه سامانه هوشممند «ایران من» اتخاذ می‌شود، در برخی از شهر‌ها از جمله مشهد و اقلید، استانداران و فرمانداران مجبور به تعطیلی گسترده واحد‌های صنفی شده اند؛ لذا ضروری است تمامی اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور نسبت به ضرورت ثبت نام تمامی واحد‌های صنفی تحت پوشش در سامانه مذکور تاکید و اقدامات لازم در این خصوص را به عمل آورند.

بیشتر بخوانید:

اعلام تعطیلی تمامی ادارات شهرستان‌های منطقه سیستان در ۵ خرداد
دو استان تهران و البرز ۴ خرداد تعطیل اعلام شد
درخواست آموزش‌وپرورش از دولت برای تعطیلی مدارس در ۱۴ اردیبهشت

ثبت دیدگاه