• 08 / دی 1401 / 19:19
  • شناسه خبر : 100816

اعلام شرط جدید برای خرید خودرو از بورس کالا +شرایط خرید پژو ۲۰۷ و هایما S ۸

بورس کالا در نامه‌ای شرایط خرید خودرو پژو ۲۰۷ و هایما S ۸ را که قرار است یکشنبه هفته آینده عرضه شود ابلاغ کرد.
در اطلاعیه مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالای ایران درباره شرایط خرید پژو ۲۰۷ و هایما S ۸ آمده است: مهلت ثبت سفارش ساعت ۱۷ روز شنبه ۱۰ دی است و میزان پیش دریافت خرید پژو ۲۰۷ صددرصد و هایما S ۸ پنجاه درصد در نظر گرفته شده است.

همچنین هر کد بورسی صرفا امکان ثبت سفارش روی یک کد عرضه از مجموع عرضه‌های روز انجام معامله را دارد.

در این دستورالعمل یک شرط جدید اعمال شده مبنی بر اینکه افرادی که از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودروی سواری شده اند امکان ثبت سفارش ندارند.

یکشنبه هفته آینده برای نخستین مرتبه ۵۰۰ دستگاه هایما S۸ در بورس کالا عرضه خواهد شد.

به گزارش اول فارس، بورس کالا  ۱۱ دی میزبان  ۴۵۰۰ دستگاه خودرو از محصولات ایران خودرو خواهد بود که از این تعداد ۴۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی و ۵۰۰ دستگاه هایما S۸ است که این محصول برای نخستین بار روی تابلو معاملات می رود. قیمت پایه پژو ۲۰۷ از سوی این خودروساز ۱۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت پایه هایما S۸ معادل ۹۳۴ میلیون تومان اعلام شده است. زمان تحویل این خودروها ۲۵ فروردین سال آینده  خواهد بود. درصد پیش پرداخت سفارش خرید پژو ۲۰۷، صد در صد و هایما S۸ پنجاه درصد اعلام شده است.

عرضه خودرو جدید هایما S۸ محصول ایران خودرو در بورس کالا

بر این اساس هر کد ملی (خریداران حقیقی) صرفا مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو بوده و خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته باشند. همچنین اشخاصی که در عرضه های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه در بورس کالا (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس  (esale.ikco.ir) اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های جانبی اقدام کنند.

هزینه‌های جانبی در خودرو پژو ۲۰۷ شامل بیمه و شماره گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴ میلیون ۳۷۱ هزار و ۳۱۰ تومان به علاوه ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی است که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود. این هزینه در هایما S۸ نیز شامل بیمه و شماره گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴ میلیون ۳۷۱ هزار و ۳۱۰ تومان به علاوه ۱۲ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی است که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.

مکان تحویل پژو ۲۰۷ انبار کارخانه تهران و هایما S۸ انبار کارخانه خراسان رضوی است

بیشتر بخوانید:

جزئیات فروش ۳۰۵۰ دستگاه فیدلیتی، ریسپکت، وانت ، کامیون و کامیونت در بورس کالا
اطلاعیه ثبت نام پیش‌فروش وانت آریسان ، راناپلاس، سورن پلاس و پارس XU۷ در ایران‌خودرو
بایدها و نبایدها و راهنمای خرید خودرو دست‌دوم و کارکرده

ثبت دیدگاه