• 26 / دی 1401 / 22:31
  • شناسه خبر : 102111
مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت:

اعلام وضعیت فوق بحرانی ذخایرخونی گروه‌های+ o- , A+ , B در استان فارس

مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: از مردم می‌خواهیم امروز و فردا به پایگاه ها برای اهدای خون مراجعه کنند و لازم به ذکر است؛ از زمانی که خون اهدا می‌شود تا آماده سازی محصولات ۴۸ ساعت زمان نیاز است بنابراین با حضور به موقع می‌توانند از خطرات و مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و به بیماران نیازمندکمک کنند.

به گزارش اول فارس ، مجید اکبر زاده  در خصوص کمبود شدید ذخایر خونی در استان فارس گفت: در فصول سرما باتوجه به شیوع آنفولانزا، کرونا و سرماخوردگی و درحال حاضر برودت هوا مزیدی بر علت شده و تعداد اهداکنندگان به شدت کاهش یافته اما مصرف و نیاز به خون و فرآورده های خونی ثابت است.

اکبر زاده با اشاره به ذخایر فعلی که مناسب کمتر از سه روز است اظهار داشت: در حال حاضر درگروه های خونی  o-,A+,+B دچار کمبود بسیار شدیدی هستیم.

او ادامه داد: از مردم می‌خواهیم امروز و فردا به پایگاه ها برای اهدای خون مراجعه کنند و لازم به ذکر است؛ از زمانی که خون اهدا می‌شود تا آماده سازی محصولات ۴۸ ساعت زمان نیاز است بنابراین با حضور به موقع می‌توانند از خطرات و مشکلات احتمالی جلوگیری کرده وبه بیماران نیازمند کمک کنند.

مدیرکل انتقال خون استان فارس اضافه کرد: مردم برای اهدای خون می‌توانند در شهر شیراز به پایگاه قوامی در قصرالدشت و پایگاه نمازی در میدان نمازی از ساعت ۸ صبح تا ۱۹  و در شمال و شمال غرب شیراز به پایگاه سیدالشهدا در قالب کانکس  از ساعت ۱۴ تا ۱۹ مراجعه کنند.

او افزود: تیم های سیار نیز در محلات و سازمان هایی که تمایل به اهدا دارند برای دسترسی راحت تر حضور پیدا می‌کنند.

این ۴ تن سر ۱۰۰ نفر در فارس کلاه گذاشتند !

بیشتر بخوانید:

نوبت‌دهی اینترنتی برای داوطلبان اهدای خون در سراسر کشور
کمبود ذخایر خون مشکل بزرگ فارس
فوری: فارس خون ندارد| استمداد از شهروندان

ثبت دیدگاه