• 25 / خرداد 1401 / 6:02
  • شناسه خبر : 86707

افرادی که نسبت به عدم دریافت یارانه و دهک‌بندی اعتراض کردند بخوانند

افرادی که نسبت به ثبت اعتراض برای عدم دریافت یارانه و یا دهک‌بندی اقدام و برایشان یک مرحله واریز شده است، باید توجه داشته باشند که امکان برداشت برای هیج یک از افراد معترض فعلا وجود ندارد و باید تا زمان انجام بررسی صبر کنند.

ایسنا:بعد از آنکه یارانه جدید در اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، مشخص شد که حدود شش میلیون نفر از افرادی که تا فرودین‌ماه امسال یارانه دریافت می‌کردند، تحت عنوان دهک دهم حذف شده‌اند. این موضوع که با تشخیص وزارت رفاه انجام شده بود، اعتراض بسیاری را به دلیل عدم تشخیص صحیح در دهک‌بندی به همراه داشت و از این جهت رئیس جمهور دستور فوری بررسی وضعیت کسانی که اعتراض خود را ثبت کرده بودند صادر و تاکید کرد که به حسابشان واریز انجام شود.

افرادی که نسبت به عدم دریافت یارانه و دهک بندی اعتراض داشتند آن را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کردند و بعد از دو مرحله اعلام لیست از سوی وزارت رفاه، برای تمامی این افراد، یک مرحله یارانه، واریز شده است ولی مسدود بوده و قابل برداشت نیست.

این در حالی است که از دو مرحله یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی که در قالب مرحله ۱۳۵ و ۱۳۶، واریز شده بود، بخش اول در ۲۱ اردیبهشت و بخش دوم در ۲۱ خرداد قابل برداشت شد،‌ در این بین معترضانی که به حسابشان واریز صورت گرفته بود، این تصور را داشتند که می‌توانند در خردادماه برداشت انجام دهند و حتی پیگیر آن نیز شده‌اند، در حالی که باید توجه داشته باشند، مبلغ واریزی برای آنها در ازای یک مرحله بوده است و فعلا مسدود باقی خواهد ماند.

قرار است بعد از بررسی وضعیت افراد معترض در وزارت رفاه، در صورت تشخیص مشمولیت برای دریافت یارانه، مبلغ مسدود شده آزاد و قابل برداشت شود.

اینکه چه زمانی وزارت رفاه بررسی را شروع خواهد کرد، زمان مشخصی اعلام نشده ولی ظاهرا در هفته‌های آتی اقدام خواهد شد، هرچند که با تحولات اخیر این وزارتخانه و استعفای وزیر رفاه، باید منتظر تصمیم‌گیری در این رابطه بود ولی به طور حتم بررسی باید انجام شود.


بیشتر بخوانید:

فال حافظ امروز ۲۶ خرداد با تفسیر زیبا و دقیق


بیشتر بخوانید:

تبدیل یارانه نقدی همه به «کالابرگ خرید کالا ” از فروشگاه‌ها
یارانه ۳۰۰ هزار تومانی امشب قابل برداشت می‌شود
آخرین خبر از اعلام نتایج اعتراض به ” دهک‌بندی خانوار “

ثبت دیدگاه

  • ماشالا رشی دی

    تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۴۰۱

    سلام چرا یارانه اودیبهشت قابل برداشتنت ما چها رنفریم وهمسرم بازنشسته بیمارستان ن وفرندم بی کا ر ودیگری کارگر واین فرزند هیچ کمکی به ما نمی کند وهمسرم دیابت شدید دارد ودوبار سکته معزی کرده است وهر دو فرزند مجرد هستند و با این گرانی شد با جوان بی کا ر وهمس بیمار چه کنیم والا ن خرجی نداریم واز آقای ریس جمهور خواهش می کنم به ما هم هم قابل برداشت کنی چون نیاز به دارو ودوکتر دارد وگرانی شدید نمی دانم چه کنیم ودهگ هشتم هستم