• ۱۷ / آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۷
  • شناسه خبر : 73083

افزایش ۷۵ درصدی احکام کارگزینی معلمان با اعمال لایحه رتبه‌بندی

ئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پایان بررسی لایحه قانون رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش با اعمال تغییراتی با نظر اعضای کمیسیون خبر داد و گفت: این لایحه برای بررسی در صحن تقدیم هیأت رئیسه می‌شود.

به گزارش اول فارس، علیرضا منادی سفیدان در تشریح نشست امروز (یکشنبه، ۱۸ آبان) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: در نشست امروز بررسی مواد لایحه رتبه‌بندی مجلس به پایان رسید و این لایحه با اعمال تغییراتی راهی صحن علنی مجلس می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس افزود: برابر نظر اعضای کمیسیون برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۲۵ درصد، مربی معلم ۴۵ درصد، استادیار معلم ۶۰ درصد، دانشیار معلم ۷۰ درصد و استاد معلم ۷۵ درصد به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان افزوده می‌شود.

منادی تصریح کرد: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون آموزش معلمان نباید از ۸۰ درصد حداقل مجموع حقوق و فوق‌العاده‌های اعضای هیئت علمی، مربی آموزشیار و مربی دانشگاه‌های وزارت علوم دریافتی کمتری داشته باشند و این بند مهم با نظر کمیسیون باقی ماند.

وی یکی دیگر از تغییرات لایحه رتبه‌بندی معلمان را حذف بند مربوط به لزوم تمام وقت بودن معلمان برشمرد و گفت: با نظر اعضای کمیسیون موضوع مربوط به تمام وقت بودن معلمان وزارت آموزش و پرورش حذف شد تا نگرانی‌ها از بابت تدریس ۳۰ ساعته معلمان در آموزش و پرورش برای معلمان برطرف شود.

جزییات تغییرات لایحه در جلسات پیشین:

  • اصلاح مواد ۴ و ۵ لایحه رتبه بندی معلمان/ حذف «آموزشیار معلم» بودن در بدو رتبه بندی
  • چکش‌کاری لایحه رتبه بندی به اتمام نرسید/ ادامه بررسی ماده ۷ به جلسه بعد موکول شد

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با پایان یافتن بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان از ارائه آن به صحن مجلس خبر داد و یادآور شد: این لایحه با تغیرات اعمال شده در کمیسیون راهی صحن مجلس خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

اعلام میزان حداکثر حقوق قانونی پرداختی کارکنان و تایید تقسیم بندی شهروندان به درجه یک و دو
پر پول ترین فیش حقوقی افشا شده کارکنان نجومی بگیر +تصویر
مشکل لایحه رتبه بندی معلمان چیست؟ شرایط اعمال«مدرک تحصیلی فرهنگیان شاغل»

ثبت دیدگاه