• ۱۱ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۹
  • شناسه خبر : 33606

افزایش رشد مژه‌ها با مصرف این موادغذایی

در گزارش زیر با ۷ ماده غذایی آشنا خواهیم شد که به رشد مژه‌ها کمک می‌کنند.

مصرف چه موادی در بدن باعث رشد مژه ها می شود؟ - سایت ترمیم مو وان

به گزارش اول فارس ، روش‌های متعددی برای افزایش رشد مژه‌ها وجود دارد: شما می‌توانید از عصاره‌های گیاهی استفاده کنید، مژه هایتان را ماساژ دهید و گاهی با آرایش نکردن به مژه هایتان استراحت دهید. اما ساده‌ترین راه برای تقویت مژه‌ها تنوع بخشی به وعده‌های غذایی روزانه‌ی خود است. تنها کاری که باید انجام دهید مصرف برخی مواد غذایی سالم و خوشمزه است که نه فقط برای مژه‌ها بلکه برای کل بدن مفید هستند.

در ادامه با ۷ ماده غذایی آشنا خواهیم شد که به رشد مژه‌ها کمک می‌کنند.

۱- تخم مرغ

چرا مفید است؟ تخم مرغ سرشار از پروتئین است.

چه تأثیری دارد؟ مو‌ها و مژه‌ها از ماده‌ای به نام کراتین تشکیل شده اند. مصرف مواد غذایی دارای پروتئین به بدن کمک می‌کند اسید آمینه‌ای را به دست آورد که برای تولید کراتین به آن نیاز دارد. این مسأله باعث می‌شود مژه‌های بلندتر و محکم تری داشته باشید.

۲- ماهی سالمون

چرا مفید است؟ ماهی سالمون منبع اسید‌های چرب امگا-۳ و ویتامین‌ها D و B است.

چه تأثیری دارد؟ اسید‌های چرب امگا-۳ جلوی شکستن مژه‌ها و شکننده شدن و ریختن آن‌ها را می‌گیرند. ویتامین‌های D و B هم رشد مژه‌ها را بیشتر می‌کنند.

۳- آجیل

چرا مفید است؟ آجیل یا همان مغز‌ها و دانه‌های خوراکی، اسید‌های امگا-۳ و ویتامین E مورد نیاز بدن را تأمین می‌کنند.

چه تأثیری دارد؟ اسید‌های چرب به همراه ویتامین E خون و اکسیژن را به فولیکول‌های مو می‌رسانند. این مسأله باعث افزایش جریان خون و تقویت فولیکول‌های مو می‌شود. همین موضوع کمک می‌کند مژه‌ها مدت بیشتری سر جای خود باقی بمانند و با سرعت بیشتری هم رشد می‌کنند.

۴- میوه‌ها و سبزیجات

چرا مفید است؟ میوه‌ها و سبزیجات حاوی ویتامین‌های A و C هستند.

چه تأثیری دارد؟ این ویتامین‌ها برای رشد مژه‌ها و تولید کلاژن مفید هستند. پوست میوه‌ها و سبزیجات حاوی ماده‌ای به نام سیلیکا است، یک ماده‌ی معدنی ضروری که کمک می‌کند مژه‌های شما بلند و سالم باشند.

۵- قارچ

چرا مفید است؟ قارچ یکی از منابع ارزشمند ویتامین B۳ است.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین B۳ موجب بهبود گردش خون می‌شود و به تولید کراتین در بدن کمک می‌کند. این ویتامین باعث رشد مژه‌ها می‌شود و جلوی خشک و شکننده شدن مژه‌ها را می‌گیرد. این ماده به بازتولید سلولی کمک می‌کند و جلوی ریختن مژه‌ها را می‌گیرد.

۶- لوبیا

چرا مفید است؟ لوبیا حاوی ویتامین H و فولیک است.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین H جریان خون به سمت فولیکول‌های مو را افزایش می‌دهد، ضخامت مژه‌ها را بیشتر می‌کند و جلوی خشک شدن و ریختن آن‌ها را می‌گیرد. این ویتامین به بدن کمک می‌کند اسید‌های آمینه و چربی‌هایی را جذب کند که برای برخورداری از مژه‌هایی سالم ضروری هستند. فولیک اسید جلوی شکننده شدن مژه‌ها را می‌گیرد.

۷- غلات کامل

چرا مفید است؟ غلات کامل سرشار از از ویتامین B۶ و آهن هستند.

چه تأثیری دارد؟ ویتامین B۶ باعث تولید ملانین در بدن می‌شود، رنگدانه‌ای که به مژه‌ها رنگ می‌بخشد. آهن در فولیکول‌های مو ذخیره می‌شود و جلوی ضعیف شدن و ریختن مژه‌ها را می‌گیرد.


منبع: روزیاتو

بیشتر بخوانید:

حرف های عجیب و غریب آرایشگر اختصاصی فوتبالیست‌های ایرانی + تصاویر
مژه ۸ اینچی یک زن چینی ، بلندترین مژه جهان+ویدئو
مردان مشهور ایرانی که آرایش زنانه کردند+تصاویر

ثبت دیدگاه