• ۳۱ / شهریور ۱۴۰۰ / ۶:۵۲
  • شناسه خبر : 68152

افزایش روند بستری شدن مبتلایان به کروناویروس در استان فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه با سرد شدن هوا نگرانی جدید در راه است، هشدار داد: در صورت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، علاوه بر ابتلا به کرونا، با خطر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا نیز مواجه هستیم.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر مهرزاد لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و دهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ دانشگاه با این هشدار که کرونا در کمین جوانان استان فارس است و تنها راه پیشگیری و رعایت توصیه‌های بهداشتی است، اظهار کرد: آمار فوت در استان نسبت به هفته‌های گذشته پایین آمده، اما موارد فوت ناشی از کرونا در جوانان و افراد زیر ۶۰ سال استان فارس افزایش یافته است.

او با اشاره به شباهت علائم بیماری آنفلوآنزا و کووید۱۹ و شیوه‌های تشخیص و تست این ۲ بیماری تصریح کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ما را در برابر این ۲ بیماری ایمن می‌کند، به طوری که پارسال به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، با کاهش موارد ابتلا به بیماری آنفلوآنزا نیز مواجه بودیم.

دکتر لطفی با بیان اینکه در ۳ روز گذشته روند بستری مبتلایان به کروناویروس در بیمارستان‌های استان نیز رو به افزایش بوده است، از مردم خواست تا توصیه‌های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران را بیشتر رعایت کنند.

این مقام مسئول، راه اندازی اتوبوس سیار واکسیناسیون در شیراز را گامی مطلوب و موثر به منظور پیشگیری و ایمن سازی مردم در برابر کرونا دانست.

بیشتر بخوانید:

رنگ بندی جدیدکرونایی کشور از ۱ آبان ۱۴۰۰ اعلام شد+ اسامی شهرهای قرمز و نقشه
خشک شدن درختان مرکبات ،ناتوانی محققین و درماندگی باغداران استان فارس
حادثه خونین برای خودروی گشت پلیس در جاده مرگ جنوب فارس

ثبت دیدگاه