• ۱۳ / دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۴
 • شناسه خبر : 41944

افسر وظیفه باهوش و سردار با معرفت در ماجرای چلوکبابی پلیس شیراز +عکس

خانمی در شیراز با مرکز ۱۱۰ پلیس استان فارس تماس گرفته و اعلام می دارد: “سلام، ببخشید بیرون بر، چلوکباب می خواهم با نوشابه!”، کاربر ۱۱۰ اعلام می کند: “شما با ۱۱۰ تماس گرفته اید و چلوکباب می خواهید؟”

فرمانده انتظامی استان فارس با اهداء لوح تقدیر، از هوشیاری کاربر پلیس ۱۱۰ در نحوه پاسخگویی به مشکل شهروند شیرازی تجلیل و قدردانی به عمل آورد.

به گزارش گروه اجتماعی اول فارس، چند روز پیش یک شهروند شیرازی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و با شیوه ای خاص مشکلش را عنوان و از پلیس درخواست کمک می کند.

در این راستا، کاربر پلیس ۱۱۰ با هوشیاری و احساس مسئولیت، متوجه مشکل اصلی تماس گیرنده شده و اقدامات قانونی را انجام می دهد.

در پی اقدام هوشیارانه این کاربر پلیس ۱۱۰، سردار “رهام بخش حبیبی” فرمانده انتظامی استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از احساس مسئولیت وی و همچنین افسر ارجاع پلیس ۱۱۰، با اهداء لوح تقدیر و پاداش از آن ها تجلیل و قدردانی به عمل آورد.

براساس این گزارش یک شهروند شیرازی چند روز پیش با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و با شیوه ای خاص مشکلش را عنوان و از پلیس درخواست کمک کرد.

به گزارش گروه حوادث اول فارس ، خانمی در شیراز با مرکز ۱۱۰ پلیس استان فارس تماس گرفته و اعلام می دارد: “سلام، ببخشید بیرون بر، چلوکباب می خواهم با نوشابه!”، کاربر ۱۱۰ اعلام می کند: “شما با ۱۱۰ تماس گرفته اید و چلوکباب می خواهید؟”

در ادامه این تماس تلفنی، امدادخواه (خانم مورد نظر) می گوید: بله، بله، از دیشب تا حالا چیزی نخورده ام و گشنه ام.”، کاربر پاسخ می دهد: ” آیا شما نمی توانید صحبت کنید و فرد دیگری در کنار شما است؟”، امداد خواه پاسخ می دهد : “بله، بله”.

در این لحظه کاربر پلیس ۱۱۰ که متوجه موضوع می شود، از او می پرسد: “متوجه شدم، مشخصات و آدرس را بفرمایید” و فرد امداد خواه نیز آدرس خود را اعلام می کند.

در پایان کاربر ۱۱۰ از امداد خواه سوال می کند که “خانم چند نفر هستند، با عدد اعلام کنید. مسلح به سلاح سرد یا گرم هستند؟” و پاسخ می شنود که ” نه، نه من خیلی گرسنه هستم، فقط سریع بفرستید.”

کاربر ۱۱۰ به امداد خواه اعلام می کند : “بسیار خوب، منتظر باشید” و … .

مراتب به سرعت به کلانتری حوزه استحفاظی آن محل اعلام و اکیپی از مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع اعزام می شوند.

مأموران در بررسی های اولیه متوجه بروز اختلاف خانوادگی شدید بین خانم تماس گیرنده با شوهرش می شوند و با تکمیل صورتجلسه، اقدامات بعدی برای معرفی این افراد به مرکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی برای حل مشکلشان را انجام می دهند.

در بررسی های بعدی مشخص می شود که خانم تماس گیرنده با تلفن ۱۱۰، به دلیل ترس و واهمه از شوهرش به این شیوه با تلفن ۱۱۰ تماس و پلیس را به یاری می طلبد.

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - دی - ۱۳۹۹

  خدا خیرشون بده


  پاسخ

 • حسن

  تاریخ : ۱۳ - دی - ۱۳۹۹

  عالیه من ازتون تشکر وقدردانی میکنم انشاالله هر حاجتی دارین. خدا برآورده کند.


  پاسخ

 • کاربر

  تاریخ : ۱۳ - دی - ۱۳۹۹

  حالا بفرمایید دختر شوهر بدین، ای کاش این مشاوره ها قبل از ازدواج اجباری بشه


  پاسخ

 • امیری شیراز

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۳۹۹

  بعضی هااین قضیه راتکرارمکررات می دونستن ومیگفتن داستانی بوده ازیک زن آمریکایی و…


  پاسخ

 • سامان

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۳۹۹

  خوب وارد. هستن خانومای این زمونه آفرین


  پاسخ

 • فرحناز

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۳۹۹

  هرچند این جریان تکراریه ولی بازم جای تقدیر داره از بچه های ۱۱۰دمشون گرم عالی بود


  پاسخ