• ۱۸ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۰
  • شناسه خبر : 53198

افشای راز عجیب مرگ بناپارت پس از ۲۰۰ سال

دیلی میل نوشت: استفاده از ادکلن باعث مرگ ناپلئون بناپارت شده است.


به گزارش اول فارس،  دیلی میل در خبری نوشت: ادکلن باعث مرگ ناپلئون بناپارت شده است.بر اساس شواهد تاریخی و مستند ، این ژنرال نابغه نظامی هر ماه بیش از ۵۰ شیشه ادکلن مصرف می‌کرده است.

ناپلئون بناپارت ۵ ماه می ۱۸۲۱ در جزیره سنت هلنا در تبعید درگذشت.در کالبدشکافی علت مرگ را سرطان معده ذکر کردند، اما بلافاصله نظریه‌های زیادی در این زمینه گفته شد و برخی استدلال کردند که مرگ وی جعلی بوده و عده‌ای نیز گفتند وی را مسموم کرده‌اند.

اکنون و با گذشت ۲۰۰ سال  از آن حادثه، پرویز هریس محقق برجسته دنیای پزشکی نظر دیگری دارد.وی می‌گوید ناپلئون به طور تصادفی با مصرف بیش از حد اسانس‌ها و ادکلن‌ها خود را مسموم ساخته است.

به عقیده وی این تئوری بسیاری از وخامت اوضاع وی را در سالهای آخر زندگی وی نشان می‌دهد.

ناپلئون یکم یا ناپلئون بناپارت  متولد ۱۵ اوت ۱۷۶۹ میلادی – درگذشته ۵ مه ۱۸۲۱ میلادی)، به عنوان نخستین امپراتور فرانسه در فاصله سال‌های ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵ میلادی بر این کشور حکومت کرد و نقش بسزایی در تاریخ اروپا ایفا نمود.

ناپلئون در جزیره کرس متولد شد و به عنوان افسر توپخانه تعلیم دید. در وقایع بعد از انقلاب کبیر فرانسه به تدریج رشد کرد و در جنگ‌های مختلف فرماندهی نیروهای فرانسوی را برعهده داشت. در سال ۱۷۹۹، ناپلئون طی کودتای ۱۸ برومر خود را به عنوان کنسول اول منصوب کرد و عملاً قدرتمندترین فرد فرانسه شد تا آن که پنج سال بعد به مقام امپراتوری فرانسه رسید. وی در نخستین دههٔ سده ۱۹ میلادی ارتش فرانسه را علیه اکثر قدرت‌های اروپایی هدایت کرد و پس از رشته‌ای از پیروزی‌ها موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت‌های غالب قاره اروپا تثبیت کرد. در این دوره حوزه نفوذ فرانسه از طریق اتحادهای متعدد با سایر کشورها و انتصاب دوستان و اعضای خانواده ناپلئون به رهبری دیگر کشورهای تصرف شده توسط فرانسه، گسترش یافت.

تاکتیک‌های او باعث پیروزی‌های بسیاری برای ارتش فرانسه در برابر ارتش‌هایی شد که حتی در بعضی موارد از لحاظ تعداد بر ارتش فرانسه برتری داشتند. به همین دلیل وی به عنوان یکی از فرماندهان نظامی برترِ تاریخ شناخته شده‌است.

بیشتر بخوانید:

۵ اشتباه رایج در استفاده از عطر و ادکلن
۱۴ روش طبیعی و تضمینی برای رفع بوی بد بدن
کارگاه تغییر تاریخ مصرف قهوه ونسکافه لو رفت + عکس

ثبت دیدگاه