• 13 / آذر 1397 / 22:58
  • شناسه خبر : 2294

انتصاب‌های جدید در شهرداری شیراز انجام شد

به گزارش اول فارس به نقل از  خبرگزاری تسنیم از شیراز، حیدر اسکندر در احکام خود، بهنام احمدزاده شهردار منطقه ۹ را به عنوان شهردار منطقه ۱۰، محمد فاضل صارمی‌زاده شهردار منطقه ۱۰ را به عنوان مدیرکل بازرسی و فرزاد میرزایی را به سمت شهردار منطقه ۹ منصوب کرد.احمدزاده پیش از این شهردار منطقه ۹، صارمی‌زاده شهردار منطقه ۱۰ و میرزایی مسئول فنی شهرسازی شهرداری شیراز بوده است.
شهردار شیراز در آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه ۹ با اشاره به رویکرد مدیریت شهرداری مبنی بر انتخاب مهندسان شهرساز یا معمار به عنوان شهرداران مناطق شیراز اظهار داشت: درصدد هستم با حضور شهرسازان و معماران در مدیریت شهری، نگاه سخت افزاری جای خود را به نگاه نرم‌افزاری دهد.

 اسکندرپور خاطرنشان کرد: در این اندیشه شهرداران مناطق از افراد با سابقه کاری در مجموعه شهرداری و متخصص در حوزه شهرسازی و معماری انتخاب می شوند تا با اشراف و شناخت کامل بر شهرداری شاهد حرکت رو به جلو و بر مدار پیشرفت مجموعه مدیریت شهری باشیم.

وی با اشاره به اینکه کمترین میزان درخواست استعلام از معاونت شهرسازی از سوی شهرداری منطقه ۹ است، افزود: این موضوع نشان می‌دهد که شهردار و معاون شهرسازی منطقه با تصمیم‌گیری به موقع و مناسب سبب کاهش بوروکراسی اداری، تکریم ارباب رجوع، کاهش زمان پاسخگویی به شهروندان و حفظ کرامت آنها می‌شود.

شهردار شیراز اعلام کرد: میزان جذب درآمد در شهرداری منطقه ۹ در بین هفت منطقه کمتر برخوردار شیراز رتبه نخست را کسب کرده و متوسط جذب درآمد این منطقه در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۶۰ درصد افزایش داشته است. همچنین میزان صدور پروانه های ساختمانی نیز در منطقه ۹ بالا بوده است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای استقبال شایسته از عید نوروز، افزود: با توجه به قرارگیری ورودی جنوبی شیراز در این منطقه، از شهردار جدید منطقه ۹ می‌خواهم که با نورپردازی، فضاسازی و زیباسازی سیما و منظر در سطح منطقه، به استقبال نوروز برویم.

 اسکندرپور با تاکید بر نظارت بر مدیران مجموعه شهرداری از طرق مختلف و ارزیابی آنها براساس شاخص های مختلف، تصریح کرد: حضور مدیران پاکدست و بی حاشیه یک غنیمت برای سرمایه اجتماعی و ماندگار برای شهرداری است.

معاون شهرسازی و‌ معماری شهرداری شیراز نیز در آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه ۱۰ اظهار داشت: محدوده منطقه ۱۰ مسیر توسعه شمال غرب شیراز است و می‌تواند افق درخشانی را برای این کلانشهر فراهم آورد.

 فرج‌زاده با بیان اینکه این منطقه از نظر جذب درآمد و صدور پروانه ساختمانی بین ۴ منطقه برخوردار شیراز در رتبه دوم قرار دارد گفت: حضور شهردار پیشین منطقه ۹ که از نظر جذب درآمد در بین مناطق شهرداری سرآمد بود، می‌تواند منجر به ادامه و توسعه این روند شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز خطاب به شهردار جدید منطقه ۱۰ تاکید کرد: مدیریت بر این منطقه به علت داشتن حریم، وجود سکونتگاه‌های منفصل، ابلاغ طرح تفصیلی، قرارگیری در مسیر توسعه شیراز و داشتن فرصت‌های اقتصادی مشکل است و ضروری است کهشهردار این منطقه نگاه توسعه‌ای داشته باشد.

وی تصویب طرح جامع حریم در کارگروه امور زیر بنایی استان فارس  را در رفع مشکلات منطقه ۱۰ موثر دانست و گفت:  ابلاغ طرح محدوده حریم برای منطقه بسیار مهم و اثر گذار است چرا که اکنون شهرداری در برخی مناطق همچون منطقه گویم با مشکلاتی مواجه است، که با ابلاغ طرح جامع حریم و رفع مشکلات؛ شهرداری می تواند زیر ساخت ها را تامین باعث ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ساکن در این مناطق شود.

عضو شورای شهر شیراز نیز اظهار داشت: تغییرات در شهرداری شیراز که موجب استفاده از مدیران و کارشناسان بدنه شهرداری شده، روند مثبتی و قابل است که در تصمیم گیری‌های شهردار شیراز شاهد آن هستیم و نشان از وجود متخصصین در مجموعه نیروی انسانی شهرداری دارد.

 سیروس پاک فطرت افزود: منطقه ۱۰ شهرداری شیراز همچنان بکر است که با توجه به قرار گرفتن در ورودی اصلی کلان شهر شیراز نیازمند کارهای بزرگ و عمرانی نشان می‌دهد.

 وی با اشاره به ضرورت احداث پیاده راه‌ها و پارک‌ها در این منطقه گفت: با توجه به شعار شهرداری و شورا مبنی بر تحقق شعار انسان محور بودن باید با تامین زیر ساخت‌ها این موضوع محقق و مردم آن را لمس کنند و محدوده شهرداری منطقه ۱۰ با دارا بودن باغات و زمین های وسیع قابلیت توسعه پیاده راه ها را دارد.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری شیراز منصوب شد
حکم شهردار جدید شیراز صادر شد
کار خوب شهرداری برای درختان سطح شهر در سرو شیراز

ثبت دیدگاه