• ۲۸ / تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۳
  • شناسه خبر : 61370

جزئیات انفجار دستگاه ام آر آی بیمارستان ولیعصر(عج) ممسنی

دستگاه ام آر آی مستقر در بیمارستان ولیعصر ممسنی که سال‌ها در انتظار افتتاح و شروع به کار بود منفجر شد.

به گفته منابع آگاه، اتصالی برق در بیمارستان ولیعصر(عج) ممسنی، علت انفجار دستگاه ام آر آی مستقر در این بیمارستان که سال‌ها در انتظار افتتاح و شروع به کار بود، گزارش شده‌است.

به گزارش اول فارس از ممسنی، ساعتی پیش به‌ دلیل اتصالی برق ناشی از طوفان یا عوامل احتمالی، آتش‌سوزی و انفجار در بخش ام آر آی بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان ممسنی به وقوع پیوست.

رئیس بیمارستان ممسنی، این حادثه منجر به انفجار کوچکی در بخش ام آر آی بیمارستان شد که بلافاصله بیمارستان تخلیه و حریق با موفقیت اطفا شد.

جمشید مرادی افزود: خوشبختانه در این حادثه به هیچ کس آسیبی وارد نشد و آنچه که هست خسارات مادی بوده و میزان خسارت‌ها نیز هنوز برآورد نشده است.

بنابر مشاهدات و گزارش‌های مردمی، متاسفانه در پی این حادثه همه بیماران اعم از بیماران کرونایی و … بدون اکسیژن و خدمات بیمارستانی به محوطه خارج از ساختمان بیمارستان منتقل شده‌اند که این امر نگرانی‌های فراوانی را به دنبال دارد.

انتظار می‌رود مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل و رسیدگی به وضعیت بیماران اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از وقوع حریق براثر اتصالی برق در بیمارستان ممسنی خبر داد.

رحیم آزادی  ضمن اشاره به اینکه عصر امروز دوشنبه ۲۸ تیر، بیمارستان ممسنی دچار حریق شد، گفت: بیماران بدحال بستری در این بیمارستان به شیراز منتقل شده‌اند.

آزادی زمان وقوع این حادثه را ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه عصر اعلام و اضافه کرد: براساس گزارش‌های اولیه، هنگام نصب دستگاه ام آر آی در این بیمارستان، جریان برق اتصالی پیدا می‌کند و قسمتی از این بخش دچار آتش سوزی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: با سرایت آتش به درون بیمارستان، سریعا بیماران بدحال به شیراز انتقال داده شدند.

آزادی با بیان اینکه دیگر بیماران بستری در این بیمارستان نیز در حال انتقال به سایر مراکز درمانی هستند، گفت: البته به گفته فرماندار، حریق این بیمارستان کنترل و مهار شده است.

بیشتر بخوانید:

ابهام جدید در پرونده یک قتل عام خانواد‌‌گی د‌‌ر ممسنی
اسرار هولناک قتل د‌‌ختر جوان د‌‌ر دشتی اطراف ممسنی
آتش سوزی عمدی ، مهیب و گسترده در کوه رُنج ممسنی ادامه دارد

ثبت دیدگاه