• ۲۷ / خرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۴
  • شناسه خبر : 57618

انفجار مهیب یک ” موبایل ” نی ریز را لرزاند

...یک خانه به دلیل این که دو سر شیشه شیر برای ضدعفونی در کاسه آب جوش قرار داده شده بود و اهالی خانه قبل از ترک منزل فراموش کرده بودند گاز را خاموش کنند، دچار ...

انفجار باتری تلفن همراه که روی داشبورد و زیر نور آفتاب قرار داده شده بود، خودرو سمند را به آتش کشید.

به گفته اول فارس به نقل از مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نی‌ریز، ساعت ۱۴ یکشنبه ۲۳ خرداد، یک خودرو سمند در خیابان گردان کمیل بر اثر انفجار باتری تلفن همراهی که پشت شیشه و روی داشبوردش قرار داشت، دچار آتش‌سوزی شد. این تلفن همراه بر اثر شدت گرما داغ شده و این حادثه را رقم زد.

ابراهیم خیراندیش گفت: «هر چند اطرافیان به موقع رسیدند و با کپسول آتش‌نشانی آتش را مهار کردند، اما داشبورد و قسمتی از سقف دچار سوختگی شد و شیشه جلو خودرو شکست.

آتش‌نشانان هم با حضور در محل، خودرو  را  ایمن‌سازی و آن را از نظر احتمال وجود آتش نهفته بررسی کردند.»

وی افزود: «مردم باید در فصل گرما از قرار دادن گوشی تلفن همراه و یا هر وسیله باتری‌دار دیگر مثل اسباب‌بازی و حتی بطری آب در خودرو و بخصوص پشت شیشه جلو یا عقب خودداری کنند.»

#مردم_میدان #حق_انتخاب

*خیراندیش همچنین به برخی دیگر از ۲۲ عملیات هفته گذشته آتش نشانی نی ریز اشاره کرد: 

– ساعت ۲۲:۴۰ سه‌شنبه ۱۸ خرداد، یک خانه به دلیل این که دو سر شیشه شیر برای ضدعفونی در کاسه آب جوش قرار داده شده بود و اهالی خانه قبل از ترک منزل فراموش کرده بودند گاز را خاموش کنند، دچار دودزدگی شد.

همسایه‌ها که دود را دیده بودند، با آتش‌نشانی تماس گرفتند و کارکنان آتش‌نشانی با ورود به منزل، نسبت به تخلیه دود با استفاده از سیستم تهویه اقدام کردند. 

– ساعت ۱۲ شب ۲۰ خرداد، آتش‌سوزی کوهستان در منطقه آبادزردشت، بالاتر از پل حاجی‌کرم مهار شد.

– ساعت ۳:۴۰ بامداد جمعه ۲۱ خرداد، یک فروشگاه میوه و تره‌بار در خیابان امام حسین دچار آتش‌سوزی شد و مهار گردید.

– ساعت ۱۸:۴۰ روز بعد نیز یک پیک‌نیک (سیلندر گاز) که تازه شارژ شده بود، در حیاط منزلی در شهرک شهید رجایی آتش‌ گرفت و به سنگهای کنار دیوار آسیب زد و آنها را خرد کرد. این آتش‌سوزی نیز توسط آتش‌نشانان مهار شد.

– ساعت ۱۳:۴۰ یکشنبه ۲۳ خرداد، یک تابلو برق در خیابان گردان کمیل دچار آتش‌سوزی شد. آتش‌نشانان با هماهنگی اتفاقات برق درِ تابلو را باز و آتش‌ را خاموش کردند. آنها قطعات معیوب را چیدند و تابلو را به اتفاقات برق تحویل دادند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه