• 30 / آبان 1401 / 11:44
  • شناسه خبر : 98321
فرمانده انتظامی فارس اعلام کرد:

انهدام باند فراخوان تجمعات غیرمجاز موسوم به “جوانان محلات شیراز”

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی و هدایت کانال “جوانان محلات شیراز” در فضای مجازی که اقدام به فراخوان اغتشاشات و تجمعات غیرمجاز می کردند، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سردار رهام بخش حبیبی گفت: با اقدامات اطلاعاتی و فنی مأموران پلیس استان فارس، یک کانال و گروه در شبکه های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و… ) به نام “جوانان محلات شیراز”  که اقدام به تشویش اذهان عمومی و دعوت به فراخوان و اغتشاشات در شهر شیراز می کردند، شناسایی شد.

به نقل از پلیس فارس، حبیبی با اشاره به شناسایی چندین ادمین با آی دی های مختلف در رابطه با این کانال، افزود: در این خصوص متهم اصلی این پرونده (معروف به “زاپاتا” که با عوامل نفاق در خارج از کشور نیز ارتباط داشت) به همراه ۷ متهم دیگر شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این متهمان با ایجاد گروه تلگرامی اقدام به شناسایی لیدرهای اغتشاشات، تشویق به ایجاد کانال و آموزش روش های تهیه بمب های دستی، آموزش روش های مقابله با ماموران امنیتی ، تهیه و توزیع تراکت، هدایت اغتشاشگران در محل تجمع و آموزش برای شرکت در اغتشاشات می کردند.

حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک عدد بمب انفجاری دست ساز (برای استفاده در تجمعات)، تعداد زیادی تراکت، تعداد ۶ دستگاه بی سیم ، ۲ دستگاه کیس رایانه ، ۱۲ دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه تبلت کشف شد.

فرمانده انتظامی فارس با تأکید بر اینکه امنیت مردم در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس با هوشیاری کامل همه موضوعات را رصد و با کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند، برخورد می کند.

بیشتر بخوانید:

تخریب ۱۵۲ باغ شهری و ساخت و ساز‌ غیرمجاز در روستای گچی شیراز
پرداخت وام خرید در نمایشگاه جهیزیه ، لوازم خانگی ، فرش ماشینی، موکت،کفپوش،کالای خواب و پرده در شیراز
اطلاعیه قطع جریان گاز در برخی از مناطق شیراز

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲ - آذر - ۱۴۰۱

    دمش گرم حبیبی .واقعا شجاع ودلسوز وعاشق کارشه وهمیشه خودش جلوی خطرات میره .انشاالله عمری باعزت وظولانی داشته باشی