• ۰۱ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۷
 • شناسه خبر : 45812

اول فارس TV|ورود یک سامانه جدید بارشی به کشور از روز یک شنبه

طبق نقشه‌های هواشناسی سامانه‌ای بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور خواهد شد.

کارشناس هواشناسی گفت: طبق نقشه‌های هواشناسی سامانه‌ای بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور خواهد شد.

به گزارش اول فارس ، مرتضی ضرابی افزود: سه شنبه گذشته سامانه‌ای بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شد که این سامانه امروز در حال خروج از مرز‌های شرقی کشور است، اما شاهد ادامه فعالیت این سامانه بارشی در بخش‌هایی از استان‌های خراسان رضوی شمالی و جنوبی و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور مانند استان کرمان، نیمه جنوبی استان فارس و مناطقی از استان هرمزگان همچنان هستیم.

وی گفت: صبح امروز از زرین دشت و فسا در استان فارس و بافت کرمان گزارش بارندگی داشتیم. بعدازظهر عمده پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد خواهیم داشت. وزش باد در جنوب غربی کشور می‌تواند منجر به گردوخاک خواهد شد.

ضرابی افزود: فردا وزش باد پدیده غالب در جنوب و جنوب غرب کشورمان است. سرما و رطوبت در بخش‌هایی از ارتفاعات شمال شرق و جنوب شرق کشور به اندازه‌ای است که در ساعاتی شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود.
وی گفت: یک سامانه بارشی جدید هم از سمت غرب وارد کشور خواهد شد. استان‌های واقع در شمال غرب؛ غرب کشور غرب سواحل دریای خزر را تحت تاثیر فعالیت بارشی قرار خواهد داد.
ضرابی افزود: یکشنبه آینده علاوه بر شمال غرب و مناطقی از غرب کشور برای دامنه‌های جنوبی زاگرس و بخش‌هایی از استان‌های چهار محال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و شمال استان بوشهر و بخش‌هایی از استان فارس و کرمان هم انتظار بارندگی داریم.
کارشناس هواشناسی گفت: آب‌های دریای خزر امروز همچنان مواج و متلاطم خواهد بود. برای امروز و فردا این شرایط را در شرق خلیج فارس پیش بینی می‌کنیم.

ثبت دیدگاه

 • یونس

  تاریخ : ۱ - اسفند - ۱۳۹۹

  متاسفم برا مسئولی که حتی نمیدونه زرین دشت کجاست،،،زرین دشت داراب،،نه فسا


  پاسخ

 • کامی

  تاریخ : ۱ - اسفند - ۱۳۹۹

  داداش نوشته زرین دشت و فسا ننوشته زرین شهر فسا.جمله رو با دقت بخون


  پاسخ