• ۰۷ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۹
 • شناسه خبر : 46342

اول فارسTV|پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور

کارشناس هواشناسی گفت: روز‌های شنبه و یکشنبه هوا آرام پیش بینی شده است، اما سامانه بعدی از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود و تا آخر هفته درگیر آن خواهیم بود و بارندگی خوبی پیش رو است.

 محمد اصغری افزود: کاهش دما امروز بسیار ملموس بود، در مشهد دمای هوا ۱۲ درجه سردتر شده و این سرما به تهران هم رسیده است. در تهران حداقل برای لحظاتی با بارش برف روبرو می‌شویم که احتمالش زیاد است.
وی اضافه کرد: بارش برف در جنوب کشور هم مخابره شده است و استان‌های فارس، کرمان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد با بارش برف همراه شدند. شهر سی سخت هم شب‌ها و روز‌های سختی پیش رو دارد و در این شهر نیز بارش برف داریم.
کارشناس هواشناسی گفت: در استان لرستان هم بارش برف وجود دارد، هر چند عصر امروز، در دامنه‌های مرکزی زاگرس از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود، اما تا فردا باید منتظر بارش برف و باران در استان‌های فارس، بوشهر و کرمان باشیم که شدت بارندگی در این سه استان زیاد است. هرمزگانی‌ها هم منتظر بارش باشند، به ویژه برای دیم کاران شرایط برای بارش فردا هم مهیا است.

 وی با بیان این که استان خراسان جنوبی باید منتظر سامانه بارشی باشد، افزود: در شهر فریمان خراسان رضوی امروز هوای برفی گزارش شد. در شمال استان سیستان و بلوچستان علاوه بر این سامانه، وزش باد وجود دارد و در شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد قابل توجه است. متاسفانه هفته قبل همین وزش باد باعث فوت سه نفر از هم وطنانمان در بخش‌های غرب و شمال غرب کشور شد.
اصغری با اشاره به سرعت باد در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی گفت: سرعت باد در برخی مناطق بسیار بارز است، وزش باد باعث می‌شود تا فردا آب‌های خلیج فارس متلاطم باشد و ارتفاع موج می‌تواند تا ۲ متر هم برسد.
وی افزود: امروز دریای خزر مواج پیش بینی شده است و ارتفاع موج در مناطق فراساحلی می‌تواند، حتی تا چهار متر هم برسد. در مجموع کاهش دما تا فردا ادامه دارد، یعنی صبح فردا طی یک هفته آینده سردترین صبح کشور را خواهیم داشت، اما بعد از آن به طور تدریجی افزایش دما رخ می‌دهد.
کارشناس هواشناسی گفت: روز‌های شنبه و یکشنبه هوا آرام پیش بینی شده است، اما سامانه بعدی از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود و تا آخر هفته درگیر آن خواهیم بود و بارندگی خوبی پیش رو است.

ثبت دیدگاه

 • صیاد

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۹

  سلام فارس شمال ومرکزش هم بارون دارن واسه هفته ی بعد؟؟


  پاسخ

 • ن

  تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۳۹۹

  سلام سیتان وبلوچستان امسال که باران نباریدخال در بهار هم پیش بینی شد نیست باران


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۳۹۹

  جنوب استان فارس امسال باران نیوده چن روز دیگه باران میاد


  پاسخ