• ۲۱ / دی ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۱
  • شناسه خبر : 42580

اول فارسTV| صاحب این دوچرخه کجاست؟

صدا وسیما: حاج حسن نعلچگر، که اینک نامش با دوچرخه امانتی در فضای حقیقی و مجازی می‌چرخد متولد۱۳۱۶ بود و با چکش مسگری به زندگیش رونق می‌داد او در آخرین مصاحبه اش گفت: که روزی جوانی دوچرخه اش را به او سپرد تا سریع برگردد، اما حدود نیم قرن است که به دنبال دوچرخه نیامده […]

صدا وسیما: حاج حسن نعلچگر، که اینک نامش با دوچرخه امانتی در فضای حقیقی و مجازی می‌چرخد متولد۱۳۱۶ بود و با چکش مسگری به زندگیش رونق می‌داد او در آخرین مصاحبه اش گفت: که روزی جوانی دوچرخه اش را به او سپرد تا سریع برگردد، اما حدود نیم قرن است که به دنبال دوچرخه نیامده است و این دلیل نمی‌شود در امانت خیانت بکنیم.

قصه امانت داری به حاج حسن ختم نمی‌شود.
این امانت دار ۲ سالی است که به دیار باقی شتافته است، اما نامش هنوز هست.
مسئولان شهر زنجان مدتی پیش تصمیم گرفتند تندیس حاج حسن را با همان دوچرخه اصل که امانتی بود را درسبزه میدان زنجان جانمایی کنند تا گردشگران و مردم شهر زنجان رسم امانت را هر روز درخاطره‌ها تکرار کنند.
اما چند روزی است که در فضای مجازی عکس و خبر‌هایی منتشر می‌شود ازاینکه امانتی که حدود نیم قرن دست حاج حسن مانده بود و کسی دست به آن نزده بود اکنون به سرقت رفته است.
یگانه، شهردار زنجان در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان گفت: این امانت همچنان محفوظ است و برای تعمیر به اداره زیباسازی شهر زنجان تحویل شده است تا به دلیل سردی هوا و برخی تعمیرات درقاب شیشه‌ای قرار بگیرد و در جای قبلی دوباره جانمایی شود.
 این هفته دوچرخه به میدان اصلی شهر  کنار دست حاج حسن برمی گردد .
   

ثبت دیدگاه

  • نرجس

    تاریخ : ۲۲ - دی - ۱۳۹۹

    والا اگر من سیو چند سال پیش این کار رامی کردم همکارها وحتی اداره می خندید می گفت چقدر ساده هست


    پاسخ