• ۲۷ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۵
  • شناسه خبر : 40566

ممنوعیت تازه در ورود به مناطق شکارممنوع تنگ سرخ و کوه قلات شیراز

به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و تقویت حفاظت از حیات وحش منطقه کوه قلات و تنگ سرخ شیراز ورود افراد به این منطقه با محدودیت همراه است.

اخبار استان فارس | به گزارش گروه محیط زیست اول فارس ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شیراز گفت: به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و تقویت حفاظت از حیات وحش منطقه کوه قلات و تنگ سرخ شیراز ورود افراد به این منطقه با محدودیت همراه است.

ابراهیم حیدری افزود: آمد و شد افراد به این منطقه با نصب در، در ابتدای جاده ورودی پایش می‌شود.

به گفته برخی از ساکنان محلی، جاده یاد شده سال‌ها قبل توسط افراد سودجو به منظور اکتشاف و برداشت مصالح معدنی در منطقه احداث شده بود که علاوه بر تخریب محیط زیست دسترسی شکارچیان و گردشگران غیر مسئول را به منطقه آسان کرده بود.

منطقه شکار ممنوع قلات در جنوب غربی شیراز به مساحت ۱۲ هزار هکتار واقع شده است که آب و هوایی معتدل دارد و از چشمه سار‌های فراوانی برخوردار است و با قرار داشتن در مجرای هوای شیراز نقش مهمی در تلطیف هوای هوای شیراز دارد.

کوه قلات و تنگ سرخ شیراز با عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع شیراز ، تیر پارسال معرفی شدند، پیوستن این مناطق به پهنه زیست محیطی استان فارس میزان حفاظت و مراقبت از آن را افزایش داد و امکان تصرف‌های غیر قانونی را در این پهنه‌ها کاهش داده است.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه