• ۲۳ / مرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۰
  • شناسه خبر : 64198

این مرد دغل باز آبروی دختر جوان دارابی را به باد داد

به گزارش اول فارس، سرهنگ “حشمت سلیمانی”  در تشریح این خبر بيان كرد: خانمی جوان به پليس فتا مراجعه و بيان كرد شخصي با دسترسي به تصاوير خصوصي من و انتشار آن در فضاي مجازي باعث هتک حیثیت اينجانب شده است كه پرونده اولیه تشکیل و در دستور کار كارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات اوليه بیان داشت که با توجه به خرابی تلفن همراه خود به تعمیرکار موبایل در شهرستان داراب مراجعه و با توجه به شناختی که از وي داشته به او اعتماد کردم و تلفن همراه را جهت تعمیر به وی سپردم.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: در بررسی‌های فني مشخص شد متهم بعد از تعمیر گوشی این خانم اقدام به کپی کردن تصاویر و فیلم‌های خصوصی وي کرده و آن را در فضاي مجازي منتشر كرده است.

سرهنگ “سليماني” با اشاره به اينكه كارشناسان با اقدامات تخصصی موفق شدند متهم را شناسايي و آن را دستگير كنند، گفت: این مجرم سایبری بعد از مواجهه شدن با ادله و مستندات پليس به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

این مقام سایبری به مجرمان فضای مجازی هشدار داد: دسترسی به حساب و اطلاعات کاربران جرمی مطلق بوده و برابر قانون جرایم رایانه ای “هرکس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه‌های مخابرانی که بوسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد” به حبس از 91 روز تا یک سال و یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان فارس به هموطنان توصیه کرد: قبل از مراجعه به تعمیرکاران موبایل، تمامی عکس‌های شخصی و خانوادگی خود و اطلاعات مهم را انتقال يا حذف كرده و برای تلفن همراه خود رمز عبور مناسب انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:

مدیر جدید جهاد کشاورزی داراب منصوب شد
بدترین عنوانی که یک شهرستان استان فارس ناچارا کسب کرد
یورش دوباره غارتگران به تپه «هیربدان» داراب در کم‌تر از یک هفته

ثبت دیدگاه