• 07 / دی 1401 / 22:02
  • شناسه خبر : 100739

این مرد مغازه دار آبروی زن شیرازی و خانواده اش را برد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی میانسال که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر شبکه‌های اجتماعی برای همسر و خانواده شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث اول فارس ، سرهنگ “امیر حسین سلیمانی”با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه مردی ۴۰ ساله که با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب وتهدید آمیز در یکی از شبکه های اجتماعی قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم یکی از فروشندگان محله‌ای که شاکی در آن زندگی می‌کرد بود، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را مشکلاتی که با شاکی و خانواده آن داشته است، عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.


ببینید|چند عکس زیبا از طبیعت و یک غزل سعدی ؛ حال دلتون خوش


۱۴ طوطی شجاع ، زیبا و شگفت انگیز که باید بشناسید +عکس


در کانال اول فارس عضو شوید 

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  بله 

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

بیشتر بخوانید:

ورود سامانه جدید و آغاز بارش باران و برف و کاهش شدید دما در استان فارس
منظره ای قدیمی ولی زیبا از شهر شیراز در ۱۱۰ سال پیش+عکس
طرح جدید بانک رفاه برای فروش اقساطی کالا و خدمات به بازنشستگان و مستمری‌بگیران+آدرس سامانه

ثبت دیدگاه