• 14 / دی 1401 / 16:47
 • شناسه خبر : 101118

این پزشک متخصص نابودی باغات قصرالدشت شیراز است !

ماجرای باغ‌خواری توسط برخی سودجویان در شهر شیراز تا آنجا پیش رفت که پزشکی معروف به پزشک باغات در تغییر کاربری حجم وسیعی از باغ‌های شیراز موفق عمل کرده است و عملا از مساحت ۱۲۰۰ هکتاری باغات گروه یک قصرالدشت شیراز چیزی باقی نمانده است.

 خبرگزاری فارس | شیراز: اردیبهشت دل‌انگیز و رویایی شهر شیراز یکی از وجوه شهرتش را بدون شک مدیون باغ‌های سرسبز و خوش اب و هوای قصردشت است، باغ‌هایی که علاوه بر نقش تصفیه‌کنندگی هوا و کاهش آلودگی، سرسبزی و زیبایی، اهمیت کشاورزی، نوستالژی شیرازی‌ها نیز محسوب می‌شوند، سرمایه ارزشمندی که حالا باید باید به حالش افسوس خورد.

چراکه بر اساس مستنداتی که به دست خبرگزاری فارس رسیده است، از کل مساحت حدود ۱۲۰۰ هکتاری باغات گروه یک قصرالدشت، به‌عنوان مهم‌ترین گروه باغات این محدوده، حدود ۲۸۰ هکتار ساخت و ساز جدید انجام شده، حدود ۵۸ هکتار به طور کامل تخریب شده و ۱.۵ هکتار به پارکینگ وسایل نقلیه تبدیل و ۱۳ هکتار در حال تخریب بوده و حدود  ۲۰ هکتار به اراضی بایر تبدیل شده است.


باغات گروه یک در سال ۷۹


تغییر کاربری باغات گرو یک در سال ۱۴۰۱

چنانچه در تصاویر زیر نیز قابل مشاهده است، حجم باغات از سال ۷۹ تا کنون بسیار کاهش یافته و طی ۲۰ سال عملا چیزی از باغات باقی نمانده است!

همچنین از کل مساحت حدود ۳۳۰ هکتاری باغات گروه پنج قصرالدشت، حدود۱۳۲ هکتار از باغات گروه ۵ از سال  ۱۳۷۹ هجری شمسی(۲۰۰۱) بر اساس تصاویر ماهواره ای موجود تغییر کاربری داده شده است، چنانچه در تصاویر نیز مشخص است.


باغات گروه ۵ در سال ۷۹


تغییر کاربری باغات گروه ۵ در سال ۱۴۰۱

این در حالی است که از عواید محل تغییر کاربری گروه ۵ باید در جهت حفظ و آبادانی گروه یک استفاده شود چیزی که در عمل رخ نداده است.

برخی به دنبال وارد کردن فشار به محیط زیست هستند تا ریه‌های شهر را هم تبدیل به مسکن کنند

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس چندی پیش در همایشی از کاهش شدید وسعت باغات در شیراز سخن‌ گفت و نسبت به شرایط نامساعد موجود درد دل کرد.

عطا پورشیرزاد ضمن نگرانی از روند پیش رو اظهار داشت: ۲ هزار هکتار از باغات شیراز که روزی ۳۰ هزار هکتار وسعت داشت باقی مانده است، اگر کلان شهر شیراز برخلاف سایر کلان شهرهای ایران دارای آلودگی نیست به علت فضای سبزی است که در آن وجود دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دریچه‌های هوای شیراز در قلات و گویم قرار گرفته از این رو اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس مخالف بهره برداری از معادن سنگ در این مناطق است.

این مقام مسئول همچنین با تاکید بر این موضوع که امنیت غذایی در جامعه بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: مسکن ملی و تامین مسکن در جامعه از اولویت‌ها و مطالبات مردمی است که قابل کتمان نیست، اما برخی به دنبال وارد کردن فشار به محیط زیست هستند تا ریه‌های شهر را هم تبدیل به مسکن کنند!

او ادامه داد: پارک ملی بمو نیز ریه تنفسی شیراز است که برخی به دنبال تغییر کاربری اراضی پارک ملی بمو و تبدیل آن به مسکن هستند، در حالی که بخش قابل توجهی از آب شرب شیراز نیز از چاه‌هایی تامین می‌شود که در حومه پارک ملی بمو قرار دارند و سد درودزن بخش کمی از آب شرب را تامین می‌کند.

از این دست خبرها در شهر شیراز کم نیست و اگر عزم و اراده جدی برای قطع کردن دست متصرفان باغ‌خوار وجود نداشته باشد، همین اندک سرسبزی نیز که نقش مهمی در تصفیه هوای شهر دارد هم از بین خواهد رفت.

متاسفانه طی سنوات گذشته با استفاده از اشکال قانون برخی ساخت و سازها و واگذاری‌های غیر اصولی صورت گرفته، در هزار هکتار گروه یک ۳۰ هکتار مغایرت وجود دارد که همان ساخت و سازهای غیرمجاز است، در حالی که بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی تنها آنچه که از گروه ۵ به صورت زمین است و باغ نیست می‌تواند تغییر کاربری یابد که عوایدش هم باید صرف حفظ باغات گروه یک شود.

طی ادوار گذشته در شوراهای مختلف مصوباتی در حوزه صیانت از باغات به تصویب رسید که شهرداری به عنوان متصدی اصلی به حفظ باغات کمک کند و ساخت و سازهای غیرمجاز را به عنوان فضای عمومی در اختیار مردم قرار دهد، اما این مصوبات به طور کامل اجرایی نشد، همچنین مبالغی که باید برای حفظ باغات اختصاص می‌یافت نیز به طور کامل تخصیص نیافت و همین رفتارها رفته رفته حجم باغات را کم و کمتر کرد تا به شرایطی که امروز مشاهده می‌کنیم، برسیم!

پیشنهادهای خاص مشاورین املاک در حوزه باغات! 

عضو کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمند سازی شورای شهر شیراز نیز اخیرا در یکی از نطق‌های پیش از دستور خود در صحن علنی شورا خطاب به شهردار شیراز عنوان کرد: از ابتدای شورای ششم بار‌ها در خصوص تخلفات ساخت و ساز در حوزه باغات قصردشت تذکراتی داده شده، اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی مشاورین املاک پیشنهادات خاص و مشخصی را در حوزه باغات و حریم شخصی مطرح می‌کنند که گویا این موضوع ناشی از کوتاهی مجموعه تخلفات شهری و معاونت‌های این مجموعه در سطح مناطق است.

علی اکبر سلطانی اظهار کرد: این ساخت و ساز‌های غیر مجاز موجب تضییع حقوق شهری و از بین رفتن ریه‌های تنفسی شهر شیراز با کوتاهی معاونین و برخی مدیران شهرداری انجام می‌شود؛ لذا انتظار می‌رود شهردار شیراز نظارت خود را در این حوزه تقویت کرده و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های نظارت هوشمند و تبیین برنامه‌های مشخص از بروز این اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

به گفته این عضو شورای شهر فعال سازی حوزه حریم‌بانی مصوبه شورا و کمیسیون ماده صد حرایم با اولویت مناطق ۳٫۷٫۵٫۹٫۱۱٫۳٫ ۱۰ می‌تواند بخشی از گره کار را در این حوزه گشوده و نظارت بیشتری حاصل شود.

بایر کردن باغ ترفندی که باغداران از آن استفاده می‌کنند

برخی سودجویان باغ را خشک می‌کنند و سپس تغییر کاربری می‌دهند، در این میان، عده‌ای متخصص قوانین از خلا‌های قانونی استفاده می‌کنند و تغییرکاربری‌ها به کارگروه زیربنایی استان یا همان کمیسیون ماده ۵ ارسال می‌کنند و آنجا نیز متاسفانه روند ساخت و ساز تایید می‌شود.

چنانچه در هفته گذشته نیز قرار بود یک تغییر کاربری دیگر اتفاق بیفتد که با توجه به رسانه‌ای شدن این موضوع توسط خبرگزاری فارس و دستور استاندار، این مورد منتفی شد.

پزشک باغات شیراز کیست؟

برخی افراد آنقدر در این حوزه تخصص پیدا کرده‌اند تاجایی که یافته‌های فارس نشان می‌دهد یک پزشک معروف در شیراز، متخصص تغییر کاربری باغات شده و تعداد زیادی از باغات گروه یک تا پنج را تغییر کاربری داده و در بین دلال‌ها به پزشک باغات معروف شده است!

همانگونه که پیش‌تر و در گزارش‌های قبل نیز گفته شد، باغات شیراز سرمایه ارزشمند این شهر، محل تامین اکسیژن و تصفیه هوا بوده و در کنار بحث کشاورزی و تامین میوه کمک به پیشگیری از آلودگی هوا توسط آنها بسیار حائز اهمیت است.

باوجود این مهم، همچنین باتوجه به ده‌ها مصوباتی که طی سال‌های گذشته برای صیانت از باغات شیراز به‌ویژه باغات قصردشت از جمله گروه یک در ادوار مختلف شورا به تصویب رسیده است، اما همچنان هم دست‌های پشت پرده به راحتی پای برگه‌های درخواست تغییر کاربری امضا می‌زند و سرمایه بزرگ شهر را به تاراج می‌دهد.

خواندن این مطالب را ازدست ندهید:

فال حافظ امروز ۲۱ دی با تفسیر دقیق و زیبا/ما بی غمان مست دل از دست داده‌ایم

ببینید|عکس ۹۳ سال پیش یکی از خیابانهای قدیمی شیراز

پرورش ۱۵ کاکتوس زیبا در آپارتمان که حالتان را خوش می کند+نکات طلایی

” جام طلای حسنلو ” اسرارآمیزترین گنج باستانی ایران را بشناسید

در کانال اول فارس عضو شوید 

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  بله 

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

بیشتر بخوانید:

تصویری کمتر دیده شده از دروازه قرآن شیراز در ۴۵ سال پیش
هشدار راهداری به رانندگان و مسافران محور برازجان- شیراز
ببینید|فرونشست ناگهانی یک خیابان در مرکز شهر شیراز

ثبت دیدگاه

 • مریم

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  چطور دستگا های قضایی ، امنیتی و انتظامی با ایت همه طمطراق نمیتونن جلوی این داستان را بگیرند


 • ممم

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  چرا یک پزشگ بگوید عوامل زیر میزی مسئولان شیراز نابود کردن قصر الدشت را یا درخت گردوهاش بخیر نابود کردن که خدا نابودشان کنه که به خاطر چند روزی خوشی دنیا و پسماندهاشون باید نابود کنند شهر قشنگ شیراز .


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  خطاب به شهردار و دیگر مسولین شیراز اگر درختان قصرالدشت تا چند سال دیگه کاملا از بین بره هوای آلوده بیداد میکنه و میشه مثل اصفهان و تهران
  اینها همه گردن شماست و روز محشر باید پاسخگو باشید


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  این پزشک کیه؟


 • علی

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  این پزشک کیه؟


 • رررر

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  هیچ باغ داری از این ظلمی که به اسم حفظ باغات داره در حقشون میشه نمیگذره کل مردم ومسولانی که کمر به ذلت و بدبختی باغدار بستن باید جواب گو باشن در محکمه الهی
  خداوند ظالم رو نابود کنه انشالله با پسمانده هاشون


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  این دکتر خیلی وقته داره نابود میکنه همه جارو وقتی همه ایشونو میشناسن میشه که اسمش به رده های بالا استان نرسیده باشه؟مطمینا ایشون نفر اول و


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  بهترین باغهای قدیمی شیراز را نابود کردند


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  اینا همش از جهالت ماست که بفکر نابودی اینا و امثال اینا در قیامت هستیم!!!کل مملکت همینه اصلا اینا و امثال اینها مملکت در دستشونه وما اینجا رعیت وبرده هایشانیم،!!!!!!!


 • احمد

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  امور اراضی برای تغیر کاربری هزارمتر زمین خشک بی اب وعلف از کاربر ی کشاورزی دیم به کاربری صنعتی که عام المنفعه هست صدها ایراد میگیرد
  اما برای ۱۲۰۰ هکتار کاربری باغات سرسبز به مسکونی وپارکینگ ووووو هیچ ایرادی نمیگیرد
  به نظر شمادلیل ان چبست


 • ناصر

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  بهتره یه سرهم به بلوار زاگرس صدرا بزنید کوه خواری
  ساخت ویلاهای آنچنانی
  کجامون درسته که قصرالدشت درست باشه؟


 • ایمان

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  سلام وقتی شهردار فرماندار بومی نباشن دل شون بحال ان شهر نمیسوزه


 • موسوی

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  جالبه یکی نیست بگه اون بنده خدایی که شهر باغ و ابشو خورده وزمینش هم هیچ درامدی براش نداره تکلیفش چیه ؟من ودیگرشهروندی که با وام وقرص کردن یه خونه توشیراز خریدیم فشای سبز و نفس شهر میخوایم اما صاحب باغی که سی درصد باغش را شهرداری ازش میگیره تکلیفش چیه همه به نفع خودشون فکر میکنن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  کثیف ترین وْ بی رحم ترین قشر جامعه… هستند به چه جرعتی خدا… کنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  یکی از بی …و…. ترین شهرهای دنیا شیراز هست.البته بگم من خودم شیرازی هستم و بسیار بسیار شهرم رو دوست دارم ولی متاسفانه وهزار متاسفانه شیراز کلا به حال خودش رها شد شما در هرجایی وارد میشی می‌خوان…. .این واقعا تاسف آوره


 • محمد

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  شهرداری مقصر اصلی که مجوز صادر میکنه باید کسانی که مجوز ساخت ساز وتبدیل کاربری دادن را محامکه کنن
  واقعا داخل شهرداری …. علنی شده …. هرکاری میخوای بکن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  مسولین ضعیف بی اراده بی خاصیت بدون علم تو تمام امورات شیراز تادلت بخواد فراوانی.از ریز ترین مشاغل تا کلان ترین آن شاهد ناهنجاری‌های غیر قابل جبران هست


 • نسل سوخته

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  شما هم که‌ جرات نداشتین اسم پزشک باغات را بنویسید تا زمانی که‌ ترسو هستیم باز به‌ کارش ادامه‌ میده نوش جونش


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  امور اراضی بعد از چهل سال ساخت شهر گویم آشوب قرار به ساکنین ممنوع کرده‌ یا اداره منابع طبیعی اجازه کاشت چند کیلو عدس دیم را به یک روستایی نمی دهند حتمأ دستی قوی پشت تخریب باغهای قصرالدشت وگوهای صدرا می باشد


 • باهر

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  همه مسیولین گذشته و حال شیراز در این امر تخریب سی هزار هکتار باغات قصرالدشت مقصر اصلی هستند و سر و ته یک‌کرباسند و با کمک آن پزشک متخلف و بعضی از بنگاهدارها و …با تشریک مساعی منحوس باهم این فاجعه عظیم را برای مردم شیراز و استان فارس و کشور رقم زده آند و با خیال راحت همچنان ادامه میدهند چون می دانند کسی یا سازمانی نیست که بتواند با آنها برخورد کندچون یا ضعیف هستند یا اورا شریک جرم می کنند نظیر آن همه باغشهر که دراطراف شیراز و در استان فارس ساخته شده و محیط زیست را ازبین برده آند و از بین هم‌می برند


 • قشقایی

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  همه میدونن که مشکل از کجاست
  وقتی .. مملکت رو گرفته آدم بکشی میتونی با پول و پارتی ماستمالی کنی تغییر کاربری باغات شیراز که هیچ دلسوزی نداره که دیگه کار سختی نیست


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - دی - ۱۴۰۱

  سلام.مردم عادی یه خونه که برای سکونت خودشون میسازن چنان شهرداری و معاونت فنی برای پایان کار جگرشو خون میکنن عاجزش میکنن ،،، حالا به نظر شما این بی وجدان به اصطلاح پزشک حتماً با مسئولین مربوطه دستشون تو یه کاسه است زمین با کاربری باغی به قیمت خیلی مناسب میخرن بعد خودشون تغییر کاربریش میدن به مسکونی که در نهایت به سودهای کلان میرسن .بی وجدان های پست


 • فرهاد

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  متاسفانه مردم فقط ادعای آگاهی دارن اگر راست میگن مردم …. تا دیر نشده و کار از کار نگذشته


 • زهره ایمانی شیرازی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  خدا انشاالله سایه این پزشک را از سر شیراز مون کم کنه ویه خانه یکمتری چهار طبقه نصیبش بشه که نتونه تو گور هم راحت باشه 🤲🤲🤲


 • سلامی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  پشت پرده تخریب باغات قصر دشت اربابان زر و زور ودلالان از خدا بیخبر وجود دارند بخدا قسم اگر اشخاص عادی وکسانی که به جایی وصل نیستند نمی توانند کوچکترین اقدامی بکنند باید سر این اژدها را نشانه گرفت وگرنه تمام باغات شیراز را می بلعد تا دیر نشده باید کاری کرد از عالی ترین مقام استاندار و فرماندار و شهردار شیراز تقاضای عاجزانه داریم به این موضوع رسیدگی کنند وگرنه.. و .. نسل‌های آینده نصیب شما خواهد شد


 • علی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  کاکو جون اینجو شیرازه شهر بی در و دروازه
  اون از ترافیک شهر
  از مهاجرت .. و .. به شیراز
  پر شدن شهر از معتاد و ادم ولگرد
  تخریب باغهای قصر الدشت
  یعنی اسمش قطب پزشکی هست ولی یک کارخانه دارو سازی نداره
  چی چی بگم کاکو جون
  شهرداری و شورای شهر و فرمانداری و مسئولین چیکار میکنن؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  نوش دارو بعد از مرگ سهراب فایده نداره باید تا دیرتر نشده مسئولین به فکر باشند


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  متاسفانه ببینید چقدر زمینهای کشاورزی را تبدیل به باغ شهری کردند وهر کدوم از این باغ شهریها علاوه بر اینکه لطمه بزرگی به کشاورزی و محیط زیست و منابع طبیعی میزنند چقدر اب باید باشه فقط استخرهای اینا را پر کنه اونم توی این وضعیتی که اب نیست امیدوارم این مسئولین زودتر به فکر باشند وگرنه تا چند سال دیگه مردم باید علاوه بر اینکه نمیتونند نفس بکشند از تشنگی هم بمیرند ویا کوچ کنند وووو…..


 • یاس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  متاسفانه نه تنها مردم به خاطر طمع یا هر چیز دیگه باعث از بین رفتن باغ های بزرگ قصردشت شدند سیاست های نا به جا دولت هم بی تا ثیر نبوده الان کل زمین روبه رو بیمارستان فرهمند زمانی همش باغ بود ولی الان شده آپارتمان و پارکینگ و نصف بیشترین هم زمین بایر، نزدیک های فلکه قصردشت چند باغ در حال خشک شدن هستن و با احداث پروژه تونل دو قلو کلی از باغ ها تخریب شدن .ای کاش راهی بود جلو این از بین رفتن ها رو میشد گرفت اما نه تنها مردم مسئولین هم تلاش کافی برا حفاظت این باغ ها نمیکنن چون منفعت های دیگه وجود داره در تخریب این باغ ها


 • زهرا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  متاسفانه نه تنها مردم به خاطر طمع یا هر چیز دیگه باعث از بین رفتن باغ های بزرگ قصردشت شدند سیاست های نا به جا دولت هم بی تا ثیر نبوده الان کل زمین روبه رو بیمارستان فرهمند زمانی همش باغ بود ولی الان شده آپارتمان و پارکینگ و نصف بیشترین هم زمین بایر، نزدیک های فلکه قصردشت چند باغ در حال خشک شدن هستن و با احداث پروژه تونل دو قلو کلی از باغ ها تخریب شدن .ای کاش راهی بود جلو این از بین رفتن ها رو میشد گرفت اما نه تنها مردم مسئولین هم تلاش کافی برا حفاظت این باغ ها نمیکنن چون منفعت های دیگه وجود داره در تخریب این باغ ها


 • کیانوش

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  سلام. ریه شیراز منطقه حسین الهاشمی هست که تماما در حال آپارتمان سازی شده، مسئولین دلسوزی نداریم،هرکس میاد که ……….


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  یک مشت مسئول بی عرضه و فاسد هم نشستن و دارن نگاه می کنن، این ها زورش تنها به بدبخت بی چاره ها می رسه مسئولین ناشایست و ناکارآمد و فاسد…


 • قلی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  باعرض سلام واحترام
  این همه مطلب نوشتید و قتی حاضر و شهامت ندارید حتی اسم پزشکی که نابود کننده ریه های یک شهر می‌باشد را ببرید چطور می شود از تخریب جلوگیری کرد


 • سعید

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  حالمون‌را‌شما‌مطبوعاتیها‌بهم‌‌میزنید‌ازاینکه‌جرات‌افشای‌نام‌یک‌مفسد‌راندارید‌!!!!


 • نوربخش

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  خوب چرا اسم این شخص رو رسانه ای نمی‌کنید حالا اگه ی چیزی دیگه ای بود که کل دنیا رو خبر کرده بودید حق شیراز این نیست … خدا بهتون


 • سالار

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  سلام… تا زمانیکه این پزشک معروف به عوامل زیربط و دیگر کسانیکه در تغیر کاربری غیرقانونی زیر میزی می‌دهد هیچکس نمی‌تواند با وی برخورد کند چرا؟ چون پای خودش می‌آید وسط


 • S120

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  خخ باید قیمت س ..ک..ه رو از این پزشک پرسید وای میدونی چندتا سکه داده به … تا کارش راه افتاده …..اگه دقت کنید مسئو …لین ش… همشون خونشون بالا شهر هست ۷ صبح بلند بشید یه دور بالا شهر بزنید میبینید که کجا سرویس سوار میشن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  وقتی برخی مسئولان با هم به فکر نابودی شهر و پر کردن جیبشان باشند نتیجه میشه این….


 • سیروس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  حتما پارتی گردن کلفتی داره که این کار کرده من هم برای وام ۲۰ میلیونی فرزند اوری ۷ ماه که میرم بانک صادرات بهم نمیدن


 • محمد

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  سلام
  زمانی که خود شهرداری مثل… اومد دهه نود باغات منصورآباد با زور گرفت و حتی پول تعدادی هز مردم هم نداد و تبدیل کرد به باغ گلها و اونوقت توقع دارید اجازه به کسی نده که باقی باغات نابود نکنن خود شهرداری زیر پوستی باعث نابود شدن باغات شیراز هست


 • امین

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  پزشک مجوز تخریب مملکت رو داده؟ یا سیستم … به سودجویان رانت خوار وابسته … عامل اصلی تخریب در تمام زمینه ها هست، جمع کنید این بساط فرافکنی رو ، اکه دولت نخواد هیچکس هیچ غلطی نمیتونه بکنه


 • مرد

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  وقتی ….بهترازاین نمی شود


 • ااا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  افسوس که ،😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢


 • ااا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  افسوس که ،😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢حیف این جنگل ها این زیبایی ها


 • م نصیری

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  مقصره اصلی اونایی هستن که رشوه دریافت میکنن… این پزشکی هم که میگید بدون اجازه و امضای مقامهای مسول هیچکاری نمیتونست بکنه….


 • محمد

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  اقا کدوم مسعولین کدوم باغ خراب شده جاهایب که در نقشه خالی هست شهداری مجوز میده که درسته ماهممون مسعولیم مخصوصا کسایی که تو اون منطقه زندگی میکنن.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام کاش مسئولین امر هم تدابیری جهت حفظ ابنیه سرای مشیر شیراز که باعث افتخار میراث فرهنگی استان است اتخاذ نمایند و از ساخت و سازهای خارج از رویه غیر متعارف در پشت بام های این مجموعه جهانی جلوگیری کنند .


 • رهگذر

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام کاش مسئولین امر هم تدابیری جهت حفظ ابنیه سرای مشیر شیراز که باعث افتخار میراث فرهنگی استان است اتخاذ نمایند و از ساخت و سازهای خارج از رویه غیر متعارف در پشت بام های این مجموعه جهانی جلوگیری کنند .


 • ابوذر رضوی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  عمو جون زمینی که متری ۱۰۰ملیون قیمت ملکیش باشه کسی انار کیلو ۸ هزار تمن توش نمیکاره!!!


 • مرادى بهرغانى على

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  اززمانى که بیمارستان… ساخته شد روز به روز باغات کم شد


 • احمد..ش(مغزهای یخ زده)

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  تا زمانی که منتظر خدا هستیم که کاری برایمان بکند هرروز را باید بدتر روز قبل دید!!
  خداوند عقل وهوش داده که نفکر کنیم دست وپا وزبان هم داده ازحق خود دفاع کنیم،اما وعد به روز قیامت میدهیم!!
  روز قیامت دیگر باغهای قصرالدشنی وجود ندارد،پس امروز باید کاری کرد..تا زمانی که اسم این اشخاص بازگو نشود وبه اسم دکتر باغات یا(ق؛ل)یا(مف،ف)معرفی شود بایدبدانیم که آب از سر چشمه گل آلوده..شیراز را باید شهر هفتاد و دو ملت نامید بامسئولینی غیر بومی وغیر تخصصی..باز متظر کسی باشبم که کاری برایمان انجام دهد یا دعا ونفربن وجزای بهشت وجهنم..من شیرازی همینجور که خونگرم هستم ب… هم هستم.ازماست که برماست


 • عبدالله

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  این کارها پارتی نمی خواهد دنگ بدهید رو سیبیل شاه نقاره بزنید… هر کجا وارد شده بعد از مدتی سکوت کرده چون از همان محل قطعه گرفته است مثلاً صدرا ۷۰۰ قطعه وووووو ادای حق طلبی در میارن تا نمدی برای کلاهشان صاحب شوند


 • یاس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  همش زی نظر مافیای تخلفات هست که اجازه ساخت و ساز میده مافیای تخلفات همه میشناسن وهیچ کاریش هم ندارن منطقه شش ویک


 • م ش

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  تقریبا همه داریم قضاوت نادرست میکنیم مگه اون فرد یا هرکسی دیگر بدون مجوز میتونه تغییر کاربری بده ؟ ساده اندیشی تا کی پس شورای شهر و معاونت فنی و دستگاه های عریض و طویل شهرداری تو کما بودند و اون هم ی‌واشکی اومد زد و برد ؟ مدعی العموم چه ؟


 • سارا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  مجوز می دن چون تو شیراز زمین خالی نمونده هم ساخته شده و صاحبان باغ هم راضی هستن و شیراز دیگه پیرشده اگه از لحاظ فیزیکی گسترشش بدن وبه جای باغ ها رو خراب کنن بیابون های اطرافش رو برن توش خونه بسازن اینجوری شهرک جدید درست می شه و وسط شهریا باغ های قدیمی خراب نشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  مجوز می دن چون تو شیراز زمین خالی نمونده هم ساخته شده و صاحبان باغ هم راضی هستن و شیراز دیگه پیرشده اگه از لحاظ فیزیکی گسترشش بدن وبه جای باغ ها رو خراب کنن بیابون های اطرافش رو برن توش خونه بسازن اینجوری شهرک جدید درست می شه و وسط شهریا باغ های قدیمی خراب نشه


 • حقیقت

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  حد اقل با حروف اختصاری می نوشتید دیگه جرات ن خ هم ندارین


 • مجید

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  چرا افرادیکه سو استفاده میکنن یا مثلا همان پزشک به مردم معرفی نمی‌کنید در ثانی مگر مجوز تغییر کاربری چه اداره ای صادر می‌کند پس خود مسئولان و مقصر هست اگر نظارت باشد و مجوز صادر نشود و حتی اگر باغ هم خشک کردند تحت هیچ شرایطی مجوز تغییر کاربری ندهند و اعلام کنند هرکسی باغی را خشک کرد جریمه یا مالکیت آن خلع می‌شود دیگر کسی از این کارها نمی‌کند نتیجه اینکه همان پزشک هم از خودشان هست . دنبال مقصر نگردید . دولت‌ها و حکومت مقصرند


 • عمار بینوایان .

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  به نام خداوند جان و خرد : باید هر چه سریعتر سازمان محیط زیست و میراث فرهنگی و دولت محترم مردمی و قوه قضائیه در این امور بسیار مهم ورود کنند جلوی این دکتر مافیایی خبیث باغ خوار و تمامی برو باند خبیثش رو بگیرند و تمامی باغهای تصرف شده توسط این دکتر مافیایی استرداد شود و به محیط زیست مردمی بازگردانده و بازیابی و باغ تفرجگاه مردمی شود . والسلام و صلوات التماس دعا و من الله توفیق.


 • علی کریمی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  😡…😡امیدوارم بمیرید


 • عباسی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  آدرس غلط ندین خیلی ساده انگاری است که بچسبید لنگ پزشک جرات داریدبچسبید ریش مسؤلین ازاستاندارتافرماندارونمایندگان امروزی وقبلی استان تامعلوم بشه چندتا کلاه ازاین پشم بی صاحب وباد آورده صاحب شدن..هیهات


 • کوروش

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  احتمال زیاد برای نمایندگی .. و مسول شدن ..کاندید میکند خودشو.اخه باید همرنگ جماعت مسیولین بشه یا نه؟!


 • بهنام

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  عرض سلام خدمت همه عزیزان، عذر خواهی میکنم چشمانمان را بشوییم، بهتر متوجه می‌شویم که مقصر دکتر و…. نیستند. مشکل اصلی فساد اداری آنهم به دلیل حقوق ناچیز عزیزان زحمت کش در نهادهای دولتی هست، ما نباید صورت مسئله را پاک کنیم. می‌بایست از ریشه این مار افعی فساد اداری را نابود کرد. به امید روزی که شیراز عزیزمان، سربلند وپایدار باشد، طلای استان فارس


 • بهنام

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  عرض سلام خدمت همه عزیزان، عذر خواهی میکنم، مشکل از فساد اداری است که در همه اداره ها دیده می‌شود، اگر نبود دکتر مافیایی وجود نداشت. والسلام


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  خدا نصل ای..و امثال این.. خشک کند که دیگه همچی از مردم گرفتن دنیا اب ببره مسوعلین خواب میبره متاسفانه همه باغات شیراز خشک کردن شیراز بود و این باغات هیچکس هم نیست جلوی این از خدا بیخبرا رو بگیره


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  قبلا تو کوچه پس کوچه های قصردشت که راه میرفتیم باغاهارو با درختهای سر به فلک کشیده نگاه میکردیم چقدر کیف داشت از خودمون میبالیدیم که همچی باغهایی تو شهرمون شیراز داریم ولی الان حسرت همان باغهارو میخوریم که نیستن بجاش ساختمانهای سر به فلک کشیده امدن ترا بخدا با شما هستم مسولین بداد باغهای دیگر برسین تا دیر نشده


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  بعد ازانهمه بگم ونگم این پزشک کلیه دستش به کجا بنده


 • مرادى بهرغانى على

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  جرا اسم بیمارستان ….خط زدید اونجا یه باغ بزرک بود


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  وقتی به مساله از همه جوانب نگاه شود قضیه جور دیگری میشود وقتی شهرداری برای مالکان باغات فکر درستی نمیکند چون بهر حال انها هم چند نسلشان این باغات را اباد کرده اند و نمیتوان توقع داشت که همه نسل هایشان فقط وظیفه نگهداری ان را داشته باشند در حالی که به مسکن ،و… نیاز دارند شهرداری اگرزمین مسکونی معوض در قبال باغهای قدیمی به مالکان بدهد تا برای خودشان بسازند و باغات را محفوظ نگه دارند ،نگه داری باغ هزینه دارد ،اب میخواهد هزینه های دیگر دارد نمیشود که فقط توقع داشت نگه داری کنند


 • سینا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام به همه عزیزان.اول که فقط این پزشک نبوده که این کارو کرده اگه بخواهیم در عمق این کار پیش بریم میفهمیم که دست خیلی از کسانی که راند خور و اختلاس گر و سود جو در این کار بوده است .اول کی به این پزشک اجازه تغییر کار بری داده دوم کی مجوز ساخت و ساز داده و کی اجازه قطع درختان را داده ..از .. و .. و … و … و ریس… استان بگیر تا بیاد به پایین تر .اینا همه در این کار سود جو بودن و مطمن باشید بی شک که هر کدوم اندازه خودش باج گرفته وگرنه به این راحتی هم نیست که یک پزشک بتونه دست به همچین کاری بزند ..


 • سینا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام به همه عزیزان.اول که فقط این پزشک نبوده که این کارو کرده . قطعاً دست … مسولین استان در این قضیه بوده .راند خورها


 • فرید

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  وقتی باغ بزرگی که روبروی بیمارستان … بلوار قصرالدشت شیراز در عرض شش ماه خشک شد بنظرتان کمبود اب بود یا فراوانی کود والان دو ساختمان بلند ساخته اند بنام .. ومانند … میدرخشد ولی …..


 • سینا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام من چون واقعیت را میدونم و گفتم نظرم ثبت نمیشه هر کاری کردم .دم شما گرم که ثبت نکردید


 • سینا

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  سلام اول که باید گفت داغ نه باغ چرا چونکه تمام این باغها فرسوده شدند و هیچ منبع درآمدی برای صاحبان ملک نداشته پس بهتره که آقای پزشک دستی به سرگوش این باغها بکشد و فضا سازی جدیدی را پیش رو داشته باشیم انشالله


 • حمید نامجو

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  اقا جان باج و رشوه داره بیداد میکنه از ..بگیر معاون و… مناطق گویا… تو شیراز رسم هست نمیخوان جلو خرابی باغات قصرالدشت روبگیرن چیزی دیگه از باغات نمانده خداوند متعال عمر خودشون وخانواده اونهای که باعث وبانی هستن ذلیل وخوار بفرماید واز این پولها به شادی نخورن بشه دوا ودکتر که… شهر واقعا باید جوابگو باشند البته کسی نیست که محاکمه کنه همه با هم هستن


 • حمید نامجو

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  من هرچی این پیامها رو میخونم اعصابم بیشتر به هم میریزه چون داخل روستا هم که برین باغات خراب کردن واسه فلان کارخانه بابا اول ورودی شهرمان شیراز شده هتل اقای پولدار دیگه از این بدتر باج باج باج باج باج باج باج باج باج وتمام


 • امیر

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  ما متخصص خراب کردن وبدبخت کردن مردم زیاد داریم


 • رهگذر

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  ممنون از سایت خوبتون و ادمین محترم که این مطالب را بی پروا ارائه میدین ، مسأله اینجاست که منه شهروند و شهروندان دیگه فقط می‌خونیم و آگاه میشیم ولی در مقام اجرا و بازدارندگی هیچ کاری از ما بر نمیاد چون اینها مافیای زمین خاری هستند وقتی هم گیر میفتن به راحتی با یک سفارش و تلفن یا امضا تبرئه میشن اگر سال بعد این حجم از تخریب بیشتر شد واقعا چه کسی مسول هست و باید پاسخگو باشد شهردار؟ رییس شورای شهر؟ رییس اداره ..؟؟ اراده ای در برخورد با متخلف وجود ندارد


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  الان خیابان قصرالدشت داره با مجوز یابدون مجوز تبدیل به مطب‌های پزشکی میشه که این آینده خوبی نداره …


 • بهمن

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام چرا دنبال اسم دکتر می‌گردید. وقتی مسؤلین …. سابق همشون از پایین شهر رفتن خیابونای قصرالدشت. رفتن زرگری خیابون صرافها تو دل باغ آپارتمان ساختند. دنبال چی می‌گردید. حالا پیدا کن پرتقال فروش را فساد داره بیداد میکنه. کجای کارید. چند تا خونواده به اصطلاح مسؤل افتادن به جون باغهای قصرالدشت. کسی هم جرات نداره اعتراض کنه. وگرنه براشون دردسر درست میکنن.


 • محمد امین نیریزی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  مردم شهری که… بود
  برسر آن شهر رسوایی بود


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  التماس تفکر،باغیات از بین بره ،خونه هاتون هم بی ارزشه


 • ق ر

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  دکت…


 • ق ر

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  دکتر ….


 • محمد

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  جمعه ها صدای اره برقی میاد


 • افشین

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  مثل بیمارستان …که باغ بغل دستیش گودبرداری کرده یا بیمارستان .. و باغ کنار اتاق.. روبروی اداره استاندارد و در قصرالدشت ……


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  دلمون واسه زاگرس بسوزه واسه دریاچه هایی که خشک شده بسوزه واسه جنگل های شمال بسوزه واسه خزر یا خلیج فارس یا کوه هایی که مثل خوره به خونشون افتادن ومیخورنشون آخه چقدر تا کی تا کجا دیگه نابودی بسه یه کم آباد کنید گذشتگان خیلی زیبا محافظت کردن وتحویل ما دادن آخه حریص بودن تا کی


 • قصردشتی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  بخل نزنین آروم باشین باغ های قصردشت مال قصردشتی ها هست همه از پایین شهر به زور میخوان بیاین بالا شهر چی کار


 • قشقایی

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  تا … نابود نشه اینها کارشون همینه .من که نیستم ….دار،….دار ،…دار،همشون دست در دست هم داده اند باغات که هیچ ،کوهها، رودها ،جنگلها، تاریخ،هویت را


 • سعید

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  سلام باغ قدوسی غربی کوچه … که چند بار مالک اون را سوزوند و حالا چند تا انگور زده و تازگی شنیدیم با کمک … باغ را قطعه بندی کرده و فروختن اینجا همه دستشون باهم تو یه کاسه هست


 • سیاوش منصوری

  تاریخ : ۱۵ - دی - ۱۴۰۱

  ی مشت …افتادن رو زمین های شیراز دارن نابودش میکنن


 • ر.....

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  چند سالی میشه که باغات به دلیل کم آبی و هجوم آفت ها دارن نابود میشن


 • ر.....

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  چند سالی میشه که باغات قصردشت به دلیل کم آبی و هجوم آفت ها دارن نابود میشن


 • شهرام

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  متاسفانه خیلی از مسیولین شیراز. نه فقط شهرداری هیچ لیاقت و شایستگی ندارند ،فقط به فکر منافع خودشون هستند..
  نمونش دانشگاه علوم پزشکی شیراز رو با بقیه دانشگاه ها مقایسه کنید چطوری حق پرسنل خودش ضایع میشه.اضافه کاری های عقب افتاده ،خیلی از حق و حقوق نادیده گرفته شده….


 • علی

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  دو، دوتا=۱۶تا، کی به کیه!!!
  پ دلخوش ای مسؤولین نباشین ک آبی ازشون گرم نمیشه


 • زارع

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  فاتحه ی علوم پزشکی وقتی خونده شد که قلب باغ های شیراز رو تخریب کردن و جاش بیمارستان قلب ساختن


 • من رضا

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  هرجازندگی کنی آسمانش همان رنگ است آرام باشید دنیا محل گذر است چه قصرالدشت چه پایین شهر چه اروپا به بهران آب وهوا بیفتید زمین را تمیزکننده زمین راسبزکنیدسیاره ای که ما الان درش زندگی می‌کنیم مشکل دارد با هم باشیم تا بتوانیم بهتر وسالمتر زندگی کنیم از همین الان شروع کنید


 • روح...

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  کی به کیه….بخور بخوره . یه کی آه ندارم یکی انقد داره که می‌تونه نفس یه شهرو بانابودی درختانش قطع کنه.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  از محمودیه باغبان بودم بازنشست شده ام


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  .. انسان ها را به چشم پول می بینند و باغات را آپارتمان و سرمایه و هیچ مالیاتی هم نمی دهند حتی کارتخوان ندارند که روزی نخواهند مالیات بدهند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  سلام من خودم کار کردم تو باغها خو.. دستش با بساز بفروشها یکی هستن مهلت دو ماه سه ماه بهشون میده که بسازن تمام شد رفت دلشون برای کی چی بسوزه


 • حمید

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  کافیه یه سری به کوچه ی…. قصردشت که روبروی …..هست بزنید،. طرف …. داده،. یکی از بهترین باغ های بکر رو داره نابود میکنه


 • رضا فاموری

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  لعنت به کسانیکه این میراث رو از بین میبرند. شیراز هست و آب و هواش. تو هیچکدام از شهرهای استان ساعت ۲تابستان نمیتونی بیای بیرون جز شیراز که اونم دارن از بین میبرن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  چه عجب اول فارس تو دیگه به کجا وصلی….اولین باره این مطالب را مینویسید….


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  هی! ببین چی شد. باغای قصرشت قبلا
  دست خود قصردشتیا بود. راحت بودیم. یه دفعه همه فکر فروش افتادن. گند زده شد بهش. باغ ما هم که همون جاست داره خشک میشه. اونجا بیشتر درختاش انار هست. امسال انارش قشنگ به فنا رفته. ۳ماه آب گیرمون نیومد بدیم به باغ. انارش به …رفت. رسیدگی کنین خوب!


 • p

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  دست اون بالایی ها در کاره و الی اگه از مردم عادی بود که الان اعدام شده بود و پخش زنده نشون میدادن، اغا زاده کی بودی😏


 • طاهری

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  تا وقتی تراکم فروشی هست و قیمت مسکن گران و سود کلان در بساز و بفروش هست این قصه پر غصه شهر شیراز هست


 • س

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  خدا کنه باغات‌صدرا روبروی‌…..نابود‌بشه‌‌…مخصوصا‌کوچه‌…….الهی آمین…


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  خدا لعنت براین .. حیف .. که زندگی چندین انسان و محیط زیست زندگی جانوران و گیاهان رو نابود کرده


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  سلام.من خودم دو تیکه باغ در قصرالدشت داشتم . چون گفتن جزء گروه یک هست آون رد با قیمت ناچیزی به شهرداری واگذار کردم.امیدوارم هرکسی بخواد برا سود خودش تغییرکاربری بده….‌‌‌‌‌…..


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  حق این آدمها هر کسی که میخواد باشند اینه که اعدام بشن
  دادگاه انقلاب اگه… نیست به مملکت باید وارد بشه
  این …حالا کیه؟
  دکتر ….. معرفی چرا نمیکنید؟


 • احسان

  تاریخ : ۱۶ - دی - ۱۴۰۱

  با سلام ای کاش به صاحبان باغ اجازه درصدی ساخت و ساز میدادن تا هم زندگی کنن هم از درختان نگهداری کنن بهترین راه حل ممکن بدا حفظ باغات


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  سلام باید افسوس وصدافسوس خورد بابت اینهمه باغهای که تبدیل شده به ساختمان واقعا چه کسانی باعث این جنایت است وحدفشان نابودی شهر زیبای شیراز هستن تمام کوچها وخیابان های ۵۰ سال پیش هیچ تعغیری نکرده ولی در عوضش تا دلت بخواد برجهای بلند ساخته شده وهیچ تعغیری در متراژ کوچه وخیابان نگرفته


 • امیرارسلان

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  یک روزی که چندان دور هم نیست باید به‌ بدترین شکل ممکن جوابگو باشید هم اون پزشک هم اون مسؤل بی لیاقت انشاالله


 • علی خان

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  سلام این پزشک با آقا زاده ها ارتباط دارن


 • مهین

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  یادش بخیر سال ۱۳۵۰ شیراز بودم چه باغات زیبایی داشت …پارسال که رفتم اونجاها چیزی نبود از اون همه زیبایی


 • م

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  بریدن درخت وقطع آن باکشتن یک انسان برابر است چطور قوه قضاییه قاتل این همه درخت را به حال خودش گذاشته باید شهردار وقت آن زمان را اعدام کنه تا درس عبرت بشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  حیف ایران حیف چهار فصلش حیف طبیعت بکر ش که کشورهای دیگه آرزوش داشتن نابود شد


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  باید یکبار برای همیشه محدوده باغات قصردشت مشخص و قانونی تصویب شود که حتی اگر باغ خشکانده شود به هیچ وجه حق تغییر کاربری نباشد ودرصورت ساخت وساز درآن محدوده ، اقدام به تخریب آن شود . دراین صورت است که با تغییر مسئولین هم دیگر امکان تخلف نیست ،البته باید مردم و رسانه ها هم هوشیارباشند وتخلفات را برملا کنند.


 • جاوید

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  سلام
  تا زمانی که رسانه های کشور و حتی مسئولین استان از نام بردن یک متخلف و فرد سودجو هراس داشته باشند، نشانگر پشتگرمی ایشان به….. است.
  لطفا وقتی میترسید، اخبار را منتشر نفرمایید.


 • احمد

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۱

  ها ای پزشک خودش زمین می‌خره خودش مجوز تغییر کاربری میده خودش درخت خشک میکنه خودش ساختمون می‌سازه خودش هم میفروشه. برو عامو مردمو چی فرض کردی. اینا همه تو یه سیستم فاسد به نتیجه میرسه نه یه آدم فاسد