• ۱۵ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۶
  • شناسه خبر : 39491

چاپیدن ۴ میلیارد پول شیرازی ها توسط دو کارگر ساده

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری ۲ نفر که با استفاده از دستگاه "اسکیمر" و کپی عابربانک، مبلغ ۴ میلیارد ریال از شهروندان به سرقت برده بودند، خبر داد.

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری ۲ نفر که با استفاده از دستگاه “اسکیمر” و کپی عابربانک، مبلغ ۴ میلیارد ریال از شهروندان به سرقت برده بودند، خبر داد.

استان فارس|حوادث : به گزارش اول فارس ،سرهنگ حشمت سلیمانی با بیان اینکه کپی گرفتن از کارت بانکی افراد یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب مردم است، گفت: متخلفان با استفاده از دستگاه “اسکیمر” اقدام به کپی کارت بانکی و برداشت غیرمجاز پول از حساب بانکی افراد می‌کنند.

 سلیمانی با اشاره به مراجعه شماری از شهروندان به پلیس و طرح درخواست پیگیری برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌شان، گفت: پلیس فتا طی یک بازه زمانی کوتاه با ۵۰ پرونده شکایت در این خصوص مواجه بود که طی آن حدود ۴ میلیارد ریال به شکل غیرمجاز از حساب بانکی افراد برداشت شده بود.

سلیمانی گفت: ماموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که متهمان با حضور در کارگاه‌ها و ادارات خصوصی به عنوان کارگر ساده مدتی مشغول به کار می‌شدند و به بهانه‌های مختلف اقدام به گرفتن کپی از کارت بانکی همکاران خود می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از شهرستان‌های جنوبی فارس شده و پس از اخذ نیابت قضایی، هر ۲ متهم را طی یک عملیات، غافلگیر و دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل کردند.

سلیمانی گفت: متهمان با توجه به مستندات دقیق ماموران، چاره‌ای جزاعتراف نداشتند و در این رابطه به گرفتن کپی از ۱۰۰ کارت عابر بانک و برداشت ۴ میلیارد ریال وجه نقد از این طریق در شیراز اقرار کردند.

رئیس فتای فارس با اشاره به اینکه متهمان به مقام قضایی تحویل شده‌اند، به شهروندان توصیه کرد که هنگام پرداخت وجه و خرید کالا، شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کرده و از افشای رمز خود پرهیز کنند.

سلیمانی گفت: شهروندان باید از فروشندگان و صاحبان دستگاه کارت خوان بخواهند که شخصا کارت کشیده و مبلغ و رمز را وارد کنند و در صورت مواجهه با مورد مشکوک، موضوع را ضمن تماس با مراکز پلیس، اطلاع رسانی کنند.

به گزارش اول فارس این نوع کلاهبردای که در اصطلاح بانکی و فنی Card Skimming گفته می‌شود به معنای کپی برداری غیر قانونی از اطلاعات کارت‌های بانکی افراد است. کلاهبرداران بعد از دریافت اطلاعات کارت فرد با استفاده از خواندن اطلاعات نوار مغناطیسی که در پشت کارت بانکی قرار دارد، اقدام به تهیه کپی از کارت بانکی نموده و از آن در تراکنش‌های بانکی استفاده می‌نمایند.

ثبت دیدگاه

  • محسن

    تاریخ : ۱۸ - آذر - ۱۳۹۹

    این چپن اسم ورسم داره تیترخبرشده
    سه ماهه پول من روازطریق فیشینگ ازحسابم خالی کردند اسم ورسم فامیل وادرس شماره تلفن وهمه چیزش رودادم خبری نشده میگم خودم تماس بگیرم باهاش میگن نه خودشون هم هروقت میرم میگن دردست بررسی


    پاسخ