• 21 / اردیبهشت 1401 / 13:10
 • شناسه خبر : 83342

این گروه از متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی بزودی حذف می‌شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: متقاضیان نهضت ملی مسکن که پیامک دریافت می‌کنند اگر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکنند حذف می‌شوند.
به گزارش اول فارس، محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس افزود: متقاضیانی که تاکنون چندین مرحله پیامک دریافت کرده اند و به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نکرده اند پرونده آنان رد درخواست و از طرح نهضت ملی مسکن حذف خواهند شد.

او دامه داد: تاکنون ۴۱۵ هزار و ۸۵۸ نفر برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد تاکنون ۶۲ هزار نفر به صورت نهایی تایید شده اند و ۱۷۸ هزار نفر نیز در حال بررسی هستند که از این تعداد ۴۲ هزار نفر مربوط به شیراز و شهر جدید صدرا و مابقی مربوط به سایر شهرستان‌های استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اضافه کرد: ۱۷۵ هزار نفر نیز تاکنون به دلیل نداشتن شرایط لازم که همان شرایط فرم “ج”، سابقه مالکیت و سابقه سکونت هست از طرح نهضت ملی رد درخواست و حذف شده اند.

طالبان متذکر شد: در حوزه اداره کل راه و شهرسازی استان فارس ۸۴ شهر تاکنون ثبت نام انجام شده است که این اداره کل با سایر اداره ها و ارگان‌های عضو شورای مسکن استان و دیگر دستگاه‌ها مکلف به تامین زمین و ساخت مسکن در آن شهر‌ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس افزود: تاکنون برای اجرای این طرح بزرگ ملی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین مهیا شده که تلاش برای افزایش این مقدار زمین ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی از پرداخت آورده اولیه طرح نهضت ملی مسکن معاف هستند؟
نتایج پالایش اولیه طرح نهضت ملی مسکن در ۳۱ استان منتشر شد
نحوه اعتراض متقاضیان مسکن ملی به رد تقاضا و عدم اختصاص واحد مسکونی به آنان

ثبت دیدگاه

 • پیمان

  تاریخ : ۲۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  ۵۰تومنمون کجا بود ثبت نام کنیم برا پول پیش موندیم


 • محسن

  تاریخ : ۲۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  اداره مسکن وشهرسازی شیراز دررابطه بامسکن ملی کلا شل عمل میکنند مشکل از خودشون نیست بنده های خدا خسته اند کاکو


 • علی

  تاریخ : ۲۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  همشون…هستند؛به بهانه های مختلف ردمی کنند!