• 29 / مهر 1401 / 8:34
  • شناسه خبر : 96554
مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند:

این ۹ مواد غذایی در یخچال فاسد می شوند

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند: این ۹ مواد غذایی در یخچال فاسد می شوند

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند: امروزه که تقریبا همه چیز را در یخچال نگهداری می کنیم، قرار دادن برخی مواد غذایی در یخچال سلامتی را به شدت تهدید می کند. برخی از مواد غذایی مانند سیر، گوجه فرنگی و سیب زمینی نباید در یخچال نگهداری شوند. زیرا این مواد غذایی با نگهداری در یخچال با دمای بالا، ساختار سالم خود را کاملا از دست می دهند و فاسد می شوند. بنابراین در بخش سلامت، ۹ مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، معرفی شده است.

این ۹ مواد غذایی را هرگز در یخچال نگهداری نکنید

۱.سیر

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، سیر که اثر ضد باکتریایی دارد، اگر به مدت ۲ روز در یخچال نگهداری شود، شروع به تولید باکتری می کند و سمی می شود.

۲.غذاهای شیرین

غذاهای شیرین مانند عسل، مربا و شکلات در یخچال خاصیت ارگانیک خود را از دست می دهند. مربا و عسل سیالیت خود را از دست می دهند.

۳.گوجه فرنگی

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، یکی دیگر از غذاهایی که همه آن را اشتباه پنهان می کنند، گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی ها به محض این که در یخچال قرار می گیرند در اثر سرما ساختار ارگانیک خود را از دست می دهند. گوجه فرنگی با پوست چروکیده باکتری تولید می کند و باعث بیماری های گوارشی می شود.

۴.سیب زمینی

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، از آنجایی که سیب زمینی یک ماده غذایی بسیار جاذب است، بو و طعم محیطی که در آن قرار دارد تغییر می کند. به محض این که سیب زمینی یک روز در یخچال بماند، ظاهر سیب زمینی فاسد می شود که معمولا به آن توجه نمی کنند. اما وقتی پخته شود می تواند باعث بیماری های روده ای شود.

۵.آووکادو

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، اگر نمی خواهید آووکادو زود رسیده و طعم خود را از دست بدهد، آن را در یخچال قرار ندهید.

۶.توت فرنگی

مواد غذایی روزاسه مانند توت فرنگی و تمشک میوه هایی هستند که به دلیل ساختارشان آماده نگهداری باکتری ها هستند. این مواد غذایی می توانند حامل باکتری سیکلوسپورا باشند ممکن است در مدت کوتاهی پس از تجمع این باکتری فاسد شوند.

۷.موز

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، موز نارس نباید در یخچال نگهداری شود. زیرا سریع فاسد می شود و خاصیت ارگانیک بودن خود را از دست می دهد.

 

۸.میوه های هسته دار

چنین میوه هایی با نگهداری در یخچال طعم خود را از دست می دهند. میوه هایی مانند زردآلو، گیلاس، هلو، گیلاس .

۹.قهوه

مواد غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند، وقتی قهوه را در یخچال نگهداری می کنید، هوای سرد و رطوبت محیط طعم و ظاهر قهوه را خراب می کند.

بیشتر بخوانید:

۲۵ قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعی که شما را از داروهای شیمیایی دور نگه می دارد
روزانه چقدر پیاده روی کنیم تا سالم بمانیم ؟
۱۰ بهترین سبزی با پروتئین گیاهی بالا جایگزین گوشت

ثبت دیدگاه