• ۲۵ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۹
  • شناسه خبر : 50796

بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری در یزد و فارس

پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی کشور از بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری و کشف دو فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در استانهای مرکزی کشور خبر داد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری و کشف دو فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در استانهای مرکزی کشور خبر داد.

به گزارش اول فارس؛ سردار محمدرضا مقیمی با اعلام خبر بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری در کشور، در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی گزارشات واصله از هموطنان عزیز مبنی بر اینکه برخی از افراد فرصت‌طلب و سودجو از طریق دیوارکشی شبانه و کاشت نهال اقدام به زمین‌خواری و تصرف غیر قانونی اراضی ملی می‌کنند، رسیدگی به این امر در اسرع وقت در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی در استانهای هدف قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: در بررسی‌های میدانی کارآگاهان در دو عملیات جداگانه در استانهای یزد و فارس مشخص شد در استان یزد شخصی با هویت معلوم از طریق جعل اسناد و همکاری چندین نفر به عنوان خریدار و فروشنده، اقدام به خرید و فروش صوری و مکرر املاک کرده تا با جمع‌آوری سلسله مراتب قولنامه و وکالت، دست به اعمال مجرمانه زمین‌خواری به صورت دیوارکشی شبانه بزند و در استان فارس نیز فرد دیگری از طریق غرس نهال اقدام به چنگ‌اندازی به بیت‌المال و تصرف اراضی ملی به صورت غیرقانونی کرده است.

وی تصریح کرد: پس از بررسی اسنادی و هماهنگی قضائی و استعلامات صورت گرفته مالکیت اراضی مورد تصرف به نام اداره منابع طبیعی محرز و در این زمینه ۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اراضی موصوف را بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند، عنوان کرد: در این رابطه ۱۱ هکتار اراضی تصرف شده خلع ید و تحویل اداره منابع طبیعی شد.

مقیمی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری خوب هموطنان با پلیس امنیت اقتصادی از آنها خواست که درصورت آگاهی از هرگونه فعالیت اقتصادی مشکوک و غیر مجاز موضوع را به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات کامل حادثه دودگرفتگی قطار یزد-تهران
جزئیات دنده عقب مرگبار یک عمو در دبیران فارس
کشف آثاری از تمدن ایلامی در روستای هیربدان داراب فارس

ثبت دیدگاه