• ۱۹ / فروردین ۱۴۰۰ / ۲۲:۲۲
  • شناسه خبر : 50210
  • منبع خبر: ایسنا

بازداشت مسئولان دو کاروان زیارتی در بروجرد

دادستان شهرستان بروجرد در استان لرستان از بازداشت دو مسئول کاروان زیارتی در شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه گردشگری اول فارس، مهدی محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: دقایقی پیش مسئولین دو کاروان زیارتی که به‌صورت مخفیانه در دو محل جداگانه قرار بود ۱۲۰ تن از همشهریان را در قالب تور زیارتی به مشهد مقدس ببرند،  بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: ظهر امروز بعد از دریافت گزارشات مردمی و تماس خانواده‌های نگران در خصوص برگزاری تورهای زیارتی در شرایط بحرانی کرونا و همسفر شدن ده‌ها نفر از مردم با مجریان این تورها؛ بلافاصله دستور بازداشت متخلفان و برگزارکنندگان صادر شد و بلافاصله تیم‌هایی از پلیس انتظامی به محل‌های مشخص شده اعزام شدند.

دادستان بروجرد خاطرنشان کرد: در اولین عملیات ساعت ۱۶ مسئول کاروان و راننده اتوبوس زیارتی که در ابتدای جاده اراک ۴۰ نفر را گرد هم آورده بودند تا دور از چشم مردم و مجریان قانون آن‌ها را سوار کنند، بازداشت شدند.

محمدی اضافه کرد: در عملیات دوم ساعت ۱۷ و درست زمانی که صاحبان تور زیارتی قصد داشتند با دو دستگاه اتوبوس حدود ۸۰ نفر از خانم‌های زائر را که در حاشیه شهر کنار هم جمع شده بودند انتقال دهند باز هم با حضور به‌موقع نیروهای انتظامی متوقف و بازداشت شدند.

وی ضمن ابراز ارادت به ائمه اطهار از مردم خواست که تا زمان عادی شدن شرایط برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایشان سفرهایشان را به تأخیر بیاندازند.

ثبت دیدگاه