• ۰۷ / اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۷
  • شناسه خبر : 26775

بازداشت ۸ نفر در یک مجلس ترحیم در ماهشهر

دادستان ماهشهر گفت: هشت نفر از بانیان برگزاری یک مجلس ترحیم در ماهشهر به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای داده شده در خصوص برگزار نکردن مجالس عزاداری در زمان کرونا بازداشت شدند.

اول فارس| حوادث :مهدی محمدی اظهار داشت: توجه نکردن به دستورالعمل‌های بهداشتی و نادیده گرفتن قوانین و ایجاد تجمع و تیراندازی موجب شد تا تعداد هشت نفر از بستگان متوفی که در شکل‌گیری تجمع نقش داشتند، با صدور دستور قضایی و اقدام پلیس اطلاعات نیروی انتظامی شناسایی و بازداشت شوند.

وی با بیان اینکه پیش از این هشدار لازم مبنی بر برگزار نشدن چنین مراسم‌هایی داده شده بود افزود:در شرایط کنونی که امکان شیوع ویروس کرونا بسیار بالا است، بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری هرگونه تجمع ممنوع و به جد و بدون اغماض با عوامل برپایی اینگونه مجالس برخورد می شود.

محمدی گفت: با برگزار کنندگان مجالس عزا که موجب تجمع مردم می‌شوند و همچنین مجالسی که در آن اقدام به تیراندازی می‌شود برخورد قانونی خواهد شد.ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به ۲۰۰ کشور سرایت کرده است.

عضوکانال واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه زیتون شور و روش های گرفتن تلخی زیتون 
تصاویری زیبا از آرامگاه حافظ در حافظیه شیراز
قابلیت جدید واتساپ برگ برنده جدید علیه تلگرام

ثبت دیدگاه