• 30 / مهر 1401 / 18:00
  • شناسه خبر : 96634

بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونا در فارس+اسامی شهرستان قرمز ، نارنجی ، زرد و آبی

شیراز- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان سرچهان که منجر به بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی استان فارس شد، نسبت به خطر افزایش بیماری های تنفسی در فصل سرما هشدار داد.

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سید وحید حسینی با بیان اینکه بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، شهرستان های زرقان و اوز نیز در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار دارند، افزود: بر اساس این گزارش ۲۰ شهرستان استان فارس شامل شهرستان‌های شیراز، آباده، خرم بید، بوانات، پاسارگاد، خرامه، سروستان، کوار، رستم، ممسنی، نی ریز، استهبان، داراب، زرین دشت، مهر، فسا، لارستان، جویم، گراش و خنج نیز در وضعیت زرد کرونایی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه وضعیت دیگر مناطق استان فارس شامل ۱۴ شهرستان دیگر را آبی و کم خطر اعلام کرد و ادامه داد: آغاز فصل سرما هر ساله با شیوع بیماری های تنفسی همراه است که طی ۲ سال گذشته، در این ایام شاهد گسترش همه گیری کرونا در سطح جامعه بوده ایم.
او ادامه داد: با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماری های تنفسی از جمله آنفلوآنزا، افزایش آگاهی بخشی خانواده ها و مسئولان مدارس به دانش آموزان در خصوص اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضرورت دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز کاهش توجه عمومی نسبت به اهمیت واکسیناسیون کرونا در ارتقای ایمنی نسبت به این بیماری را دیگر عامل تهدید کننده در خصوص اوج گیری دوباره کرونا عنوان کرد و از افراد، به ویژه سالمندان، مبتلایان به بیماری های زمینه ای و بیماران خاص خواست تا هرچه سریع تر نسبت به دریافت به موقع واکسن اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه