• ۰۸ / آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۷
  • شناسه خبر : 39047

با این میوه چربی‌های شکم را آب کنید

برخی از میوه ها می توانند در آب کردن آسان چربی‌های شکم بسیار اثربخش وموثر واقع شوند.

به گزارش اول فارس، مطالعات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد افراد برای کاهش وزن و آب کردن چربی‌های دور شکم می‌توانند مصرف یک میوه شگفت انگیز را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند. 

کدام میوه چربی‌های شکم را آب می‌کند؟

یکی از روش‌های سرعت بخشیدن به روند از دست دادن و سوزاندن چربی‌های شکم و در نتیجه کاهش وزن شروع به نوشیدن آب گریپ فروت است؛ به گونه‌ای که برخی شواهد رژیم غذایی حاوی گریپ فروت را با حفظ وزن مناسب مرتبط می‌داند.
یک مطالعه که سال ۲۰۱۴ در مجله Food and Nutrition Research منتشر شد، نشان داد افرادی که گریپ فروت بیشتری مصرف می‌کنند، وزن کمتر و دور کمر لاغرتری نسبت به افرادی که این میوه را نمی‌خورند، دارند.
محققان همچنین دریافتند افرادی که گریپ فروت مصرف می‌کنند، تمایل بیشتری به مصرف مواد مغذی ضروری از جمله فیبر دارند که می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.
آب گریپ فروت دارای ویتامین C زیادی است که در عملکرد آنزیم در سلول‌ها نقش دارد و طبق یک مطالعه تغذیه و متابولیسم که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، میزان کم ویتامین C ممکن است اکسیداسیون چربی‌ها در هنگام ورزش را دشوار کند.
محققان، چربی سوزی در افراد را با سطح ویتامین C کمتر از حد مطلوب با افراد دارای ویتامین مناسب مقایسه کردند و دریافتند که کمبود ویتامین C مانع چربی سوزی در هنگام ورزش می‌شود. نوشیدن آب گریپ فروت نیز ممکن است به کنترل وزن کمک کند.
یک تحقیق ۵ ساله که در مجله کالج تغذیه آمریکا در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، نشان داد افرادی که ۱۰۰ ٪ آب میوه می‌نوشند، چربی کمتری دارند و احتمال چاقی و چربی‌های شکمی آنها کمتر است.
مطالعه‌ای که در Plos One منتشر شده، مصرف آب گریپ فروت در موش‌ها را با هدف کاهش وزن آن‌ها بررسی کرده است.
داده‌های به دست آمده از این مطالعه نشان می‌دهد که آب گریپ فروت حاوی بیش از یک ماده مغذی تقویت کننده برای سلامتی است که انجام مطالعات بیشتر درباره اثرات آب گریپ فروت در زمینه چاقی را می‌طلبد.
کدام میوه چربی‌های شکم را آب می‌کند؟
مصرف گریپ فروت موجب احساس سیری می‌شود
گریپ فروت می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن باشد، زیرا مغذی است. اگر گریپ فروت را دوست دارید، پیش از لذت بردن از خوردن آن، از مزایای این میوه فوق العاده مغذی بهره‌مند شوید. خوردن نصف گریپ فروت قبل از غذا ممکن است به احساس سیری کمک کند، بنابر این در وعده‌های غذایی کالری کمتری دریافت خواهید کرد و ممکن است وزن کم کنید.
“ریک هی” متخصص تغذیه می‌گوید: خوردن گریپ فروت یا لیمو با آب گرم قبل از صبحانه برای کمک به پاکسازی و شروع به فعالیت سیستم لنفاوی مفید است.
او ادامه داد: این امر همچنین می‌تواند شدت گرسنگی در اواخر روز را متوقف کند تا پرخوری نکنید.
یک درمانگر تغذیه نیز می‌گوید: گریپ فروت سرشار از آب و فیبر قابل هضم است و می‌تواند به کاهش سطح انسولین و ذخیره چربی در بدن کمک کند.

بیشتر بخوانید:

 بهترین زمان مصرف چای سبز برای کاهش وزن و لاغری
خوراکی‌های خوشمزه‌ی تابستانی که باعث نفخ و چربی شکم می‌شوند
چاقی باعث ایجاد کدام بیماری ها در بدن می شود؟

ثبت دیدگاه