• 21 / بهمن 1399 / 13:57
  • شناسه خبر : 44941

برخورد شدید پلیس شیراز در تعقیب و گریز تبهکاران در دیوار

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری ۵ نفر از اعضای یک باند که از طریق سایت دیوار اقدام به دریافت بیعانه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند ، خبر داد.

به گزارش اول فارزس ، سرهنگ “حشمت سلیمانی” رئیس پلیس فتا فارس در خصوص این خبر بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه در سایت دیوار با مشاهده آگهی تحت عنوان “رهن و اجاره منزل با قیمت‌های باورنکردنی” و یا “فروش خودرو به قیمت کارخانه” مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که شکات پس از مشاهده آگهی اقدام به واریز مبالغ بالایی وجه نقد به حساب متهمان کرده‌اند و پس از آن، کلاهبردارن دیگر پاسخگوی تماس قربانیان نبود‌ه‌اند.

رئیس پلیس فتا فارس گفت: با انجام اقدامات فنی اولیه، ۳ نفر از اعضای این باند در شیراز شناسایی و دستگیر شدند که متهمان در بازجویی‌های اولیه، به همکاری با دو نفر متهم اصلی دیگر که ساکن تهران بودند اعتراف کردند.

سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از هماهنگی با مقام قضائی به تهران عزیمت و در یک اقدام ضربتی موفق شدند هر دو متهم اصلی را دستگیر و به استان فارس انتقال دهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به ۳ میلیارد ریال کلاهبرداری از طریق سایت دیوار اقرار کردند، اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه کلاهبردارن، ۲۳۰ عدد سیم کارت بدون هویت و ۳۱ عدد کارت بانکی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ نفر از هموطنان‌ با همین شیوه در دام کلاهبرداران گرفتار شده‌اند، تصریح کرد: هرگز قبل از دریافت کالا و یا ارائه خدمات اقدام به واریز وجه به حساب دیگران نکنید.

سرهنگ “سلیمانی” گفت: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir پل ارتباطی شهروندان با این پلیس است که در صورت مشاهد هرگونه اقدامات مجرمانه، شهروندان می‌توانند موضوعات خود را گزارش دهند.

بیشتر بخوانید:

شهروندان مواظب این پیامک ویرانگر روی موبایل شان باشند
هشدار پلیس آگاهی برای پیشگیری از کلاهبرداری در معاملات ملکی
به این دلایل به تماس صوتی افراد ناشناس پاسخ ندهید

ثبت دیدگاه