• 22 / آذر 1397 / 11:43
  • شناسه خبر : 2649

برنج کامفیروز دیگر کشت نمی‌شود

فرماندار شهرستان مرودشت با اشاره به خشکسالی‌های پی در پی و تاثیرات آن بر کشاورزی این شهرستان گفت: این شرایط سبب شده که در سال جاری کشت برنج کامفیروز به طور کامل منع شود.

به گزارش اول فارس به نقل از  تسنیم از مرودشت، رهام پیکری صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان مرودشت با جمعیت ۳۵۰ هزار نفری زمانی قطب کشاورزی و صنعت بوده اما امروز با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است.

وی گفت: شهرستانی که زمانی قطب کشاورزی بوده، امروز کشاورزی در آن به حداقل رسیده و این موضوع رو به افزایش است. مرودشت بیشترین چاه‌های غیرمجاز کشاورزی را دارد.

پیکری با بیان اینکه معیشت مردم مرودشت کشاورزی است، افزود: برنج کامفیروز در سال جاری به طور قطع کشت نمی‌شود اما امر سبب شده که مردم با مشکلات معیشتی روبه‌رو شوند بنابراین باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

فرماندار شهرستان مرودشت با اشاره به افراد تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان بیان کرد: ۶ هزار و ۱۳۵ خانوار در مرودشت تحت پوشش کمیته امداد هستند که نسبت به کل جمعیت زیاد نیست اما این انتظار است که توجه بیشتری به خانواده‌های نیازمند شود.

پیکری گفت: در طول روز افراد نیازمند زیادی به فرمانداری مراجعه می‌کنند که با مشکل معیشت و مسکن روبه‌رو هستند و می‌طلبد که به مسکن مددجویان به صورت خاص توجه شود.

avalfars آخرین اخبار و رویدادهای استان فارس در سایت خبری اول فارس

بیشتر بخوانید:

آنچه باید در باره سرطان دهانه رحم بدانید
ببینید|عکس باورنکردنی دو مرد شیرازی در ۱۲۲ سال پیش
آخرین وضعیت هواشناسی و پیش بینی جوی استان فارس تا ۱۴۰۱/۱۱/۰۹

ثبت دیدگاه