• 13 / آبان 1397 / 19:21
  • شناسه خبر : 1600

بزرگداشت خالق”سیه چادرها” در تالار حافظ شیراز

آیین بزرگداشت دکتر منوچهر کیانی که خالق؛ نویسنده، ناشر و پژوهشگر کتاب”سیه چادرها” می باشد؛ شنبه ١٩ آبان ماه جاری در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می شود. این آیین توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی فارس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن اهل قلم استان برگزار می شود و نشان مفاخر هم به وی اهداء خواهد شد.به گزارش” اول فارس “پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، نزدیک شدن به مراسم بزرگداشت خالق “سیه چادرها” بهانه ای شد تا با بازخوانی بخشی از کتاب یاد شده، نوشته دکتر منوچهر کیانی؛ در این مسیر گامی برای تجلیل از مردان اهل فرهنگ و ادب پرداخته شود و برای پاسداشت یک عمر پژوهش و نشر، آیین تجلیلی با حضور اهالی فرهنگ، ادب و هنر و مدیران فرهنگی استان، برپا گردد.

منوچهر کیانی قشقایی متولد ١٣١٩ از سال ١٣٣٨ در مدارس ابتدایی، متوسطه، مراکز تربیت معلم، و دانشگاه های مختلف به تدریس اشتغال داشته است. تحصیلات خود را در تهران در رشته ژئومورفولوژی و دکترای خود را در رشته جامعه شناسی گرایش اتنوگرافی از دانشگاه باکو به پایان رسانده و همانگونه که خود می گوید، در حین تدریس به کار تحقیق در زمینه عشایر قشقایی پرداخته است. مدیریت انتشارات کیان نشر، مسئول موسسه فرهنگی هنری سمند سهند، صاحب امتیاز فصلنامه ترکی-فارسی ائل سوزو (سخن ایل) از مسئولیتهای فرهنگی و اجتماعی او است.

سیه چادرها، گرایلی، کوچ با عشق شقایق، تاریخ مبارزات مردم ایل قشقایی، پرچمدار حماسه جنوب صولت الدوله قشقایی، نگاهی به ایل قشقایی بعد از شهریور ١٣٢٠، افسانه ها و قصه های مردم ایل قشقایی از آثار شاخص این نویسنده، ناشر و پژوهشگر است.

آیین بزرگداشت دکتر منوچهر کیانی که خالق؛ نویسنده، ناشر و پژوهشگر کتاب”سیه چادرها” می باشد؛ شنبه ١٩ آبان ماه جاری در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می شود. این آیین توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی فارس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن اهل قلم استان برگزار می شود و نشان مفاخر هم به وی اهداء خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

اعلام پیش بینی وضعیت بارش برف و باران تا پایان هفته در استان فارس
۲۱ شرکت حمل و نقلی متخلف در استان فارس تعطیل و جریمه شدند
هشدار نارنجی ورود سامانه جدید بارشی و آغاز برف و باران در استان فارس

ثبت دیدگاه