• ۱۲ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۰
  • شناسه خبر : 46762

داغ ترین اخبار حوادث استان فارس در روز ۱۲ اسفند

در روزی که گذشت استان پهناور فارس شاهد حوادث و مسائل خاصی بود که روزانه نیروی های زحمتکش انتظامی این استان به گونه ای با آنان دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش اول فارس ، در این بسته خبری که با همت مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس تهیه و دراختیار رسانه ها گذاشته می شود به آگاهی شما خوانندگان گرامی رسانده می شود.

جاساز ۵۰ میلیارد کالای قاچاق در بونکر گاز

جانشین انتظامی استان از توقیف یک بونکر گاز و کشف کالای قاچاق ۵۰ میلیارد ریالی در بازرسی از آن خبر داد.

سردار “یوسف ملک زاده”در این خصوص اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان فارس با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، از تردد یک دستگاه خودرو سنگین حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی مطلع شدند.

وی افزود: موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در این راستا مأموران به محور شیراز – اصفهان اعزام و یک دستگاه کامیون بونکر گاز را متوقف و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال دادند.

جانشین انتظامی استان فارس گفت: مأموران در بازرسی از این خودرو، ۵ هزار و ۹۴۰ کیلوگرم بادام و ۵ هزار و ۵۲۵ کیلوگرم مغز فندق  فاقد مدارک قانونی که به صورت حرفه ای در انتهای بونکر جاسازی شده بود، کشف کردند.

سردار ملک زاده با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر شد، افزود: ارزش این محموله قاچاق بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: مبارزه بی امان با قاچاق کالا به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی استان فارس قرار دارد.

دستگیری عامل انتشار کلیپ بر علیه ناجا در شیراز

با تلاش مأموران پلیس فتا استان، عامل انتشار کلیپ بر علیه ماموران انتظامی کلانتری “بهارستان” شیراز شناسایی و دستگیر شد.

رییس پلیس فتا استان فارس در این خصوص اظهار داشت: در پی انتشار یک کلیپ بر علیه مأموران انتظامی کلانتری “بهارستان” شیراز در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و با موضوع “آتش زدن یک خانه در محله “کیان آباد” شیراز توسط ماموران انتظامی”، شناسایی و دستگیری عاملان این موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ “حشمت سلیمانی” ادامه داد: با انجام اقدامات فنی، عامل فیلمبرداری و انتشار کلیپ که فردی ۲۹ ساله بود، با هماهنگی و همکاری مأموران انتظامی شهرستان شیراز و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های انجام شده به جرم ارتکابی اقرار و از این اقدام خود ابراز پشیمانی کرد، گفت: در این راستا پرونده  تشکیل و به همراه متهم تحویل مرجع قضائی شد.

رییس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: این متهم دو روز پیش هنگام اجرای دستور قضائی توسط ماموران کلانتری بهارستان شیراز در دستگیری سارق و آتش زدن بخشی از اموال مسروقه توسط سارق ، اقدام به فیلمبرداری از صحنه آتش سوزی و انتشار آن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر علیه ناجا و با عنوان “آتش زدن یک خانه در محله “کیان آباد” شیراز توسط ماموران انتظامی” کرده بود.

سرهنگ سلیمانی هشدار داد: پلیس فتا استان فارس با کسانی که بخواهند با انتشار فیلم ها و مطالب غیر واقعی بر علیه نیروی انتظامی، نسبت به تشویش اذهان عمومی اقدام نمایند، با برخورد قاطعانه و قانونی خواهد کرد و کارشناسان پلیس فتا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری آنان اقدام خواهند کرد.

کشف ۲۷ کیلو تریاک در “داراب”

فرمانده انتظامی داراب از توقیف یک دستگاه کامیون وکشف ۲۷ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علیرضا نوشاد” با اعلام این مطلب گفت: مأموران ایست و بازرسی “قلاتویه” این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه کامیون مظنون و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۲۷ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب گفـت: در این خصوص یک قاچاقچی دستگیر و تحویل مقام قضائی شد.

سارق اماکن خصوصی دردام پلیس “فیروزآباد”

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد از شناسایی و دستگیری یک سارق اماکن خصوصی با ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ “مهدی جوکار” درباره این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت از اماکن خصوصی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، یک متهم را شناسایی و وی را طی یک عملیات منسجم و غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد اظهار کرد: در تحقیقات انجام شده، متهم به ۲۰ فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف و پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شد.

سرهنگ جوکار گفت: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت افراد متخلف، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۶ کیلو گرم تریاک و حشیش در “کازرون”

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سه عامل افیونی و کشف ۱۶کیلو گرم تریاک و حشیش در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط در این شهرستان توسط ۳ عامل افیونی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: مأموران با انجام تحقیقات و بررسی های میدانی ، موفق به شناسایی این ۳ قاچاقچی مواد مخدر شدند.

سرهنگ زراعتیان تصریح کرد: طی هماهنگی‌های صورت گرفته با مرجع قضائی، متهمان در عملیاتی ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و ۳ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: مبارزه با پدیده شوم موادمخدر به عنوان یکی از مهمترین عوامل فروپاشی خانواده ها و سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی نیازمند همکاری همه جانبه مردم و نهادهای مسئول با نیروی انتظامی است .

رفع تصرف ۳۰ میلیاردی اراضی ملی در “قیروکارزین”

فرمانده انتظامی “قیروکارزین” از رفع تصرف ۱۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در یکی از مناطق این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حمید رضا صالحی فرد” با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای حکم قضائی مبنی بر رفع تصرف اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان قیروکارزین ، ماموران این فرماندهی با همکاری ماموران منابع طبیعی جهت بررسی موضوع و آزادسازی زمین های تصرف شده به آن مکان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مقام قضائی شد، افزود: کارشناسان ارزش اراضی رفع تصرف شده را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین از شهروندان خواست هرگونه اطلاع از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

کشف پراید سرقتی در “آباده”

فرمانده انتظامی شهرستان “آباده” از کشف یک دستگاه پراید سرقتی در نتیجه اجرای طرح مبارزه با سرقت خبر داد.

سرهنگ “سید ابوالفضل  افزود: ماموران پلیس شهرستان آباده هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک سواری پراید که بدون صاحب در کنار خیابان پارک بود، مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران پس از استعلام از سامانه های ناجا، متوجه شدند که خودرو پراید دارای سابقه سرقت از یکی از استان های کشور است.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده با بیان اینکه تلاش برای دستگیری سارق متواری ادامه دارد، از شهروندان خواست توصیه و هشدارهای پلیسی را مدنظر قرار داده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

سارقی با ۱۰ فقره سرقت در اقلید

فرمانده انتظامی شهرستان “اقلید” از شناسایی و دستگیری یک سارق و کشف ۱۰ فقره سرقت از وی خبر داد.

سرهنگ “مراد صارمی”در باره جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از مزارع، باغ ها و اماکن خصوصی در سطح شهرستان اقلید، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرارگرفت.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی با انجام اقدامات فنی و تخصصی، در این رابطه یک متهم را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه متهم در تحقیقات تکمیلی پلیس، به ۱۰ فقره سرقت از مزارع، باغ ها و اماکن خصوصی اعتراف کرد، افزود: سارق پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در “کوه چنار”

فرمانده انتظامی کوه چنار از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری ۳۸ خرده فروش و معتاد در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم  “لطف الله محمدی” در یان باره اظهار داشت: با هدف ارتقاء احساس امنیت در بین شهروندان، یگان های انتظامی این شهرستان با بهره گیری از توان و امکانات موجود و با هماهنگی مقام قضائی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، یک کیلو و ۷۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف شد، افزود: در این خصوص ۳۸ خرده فروش و معتاد نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار با اشاره به این که متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

سرهنگ محمدی در پایان هدف از اجرای این طرح های انتظامی را افزایش احساس امنیت در بین شهروندان عنوان کرد و از آنان خواست در این خصوص همانند همیشه با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

شناسایی و برخورد با واحدهای صنفی متخلف

فرمانده انتظامی شهرستان “کازرون” گفت : ۱۵ واحد صنفی متخلف که مشمولان غایب را بکارگیری کرده اند، شناسایی و با آن ها برخورد قانونی صورت پذیرفت.

سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” در توضیح این خبر اظهار داشت: در پی بازدید گشت تلفیقی پلیس اماکن و معاونت وظیفه عمومی، تعداد ۱۵ واحد صنفی متخلف که مشمولان غایب را بکارگیری کرده بودند شناسایی ، تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود : برابر ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی ، کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی بکارگیری کند، توسط نیروی انتظامی ، وزارت خانه های تعاون کار و رفاه اجتماعی و صنعت معدن و تجارت شناسایی و به محاکم قضایی معرفی می شوند .

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در ادامه تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه مشمولان را بسیار با اهمیت خواند و افزود : برابر قانون وظیفه عمومی ، تک تک افراد ذکور بالای ۱۸ سال ، بایستی به این امر مهم توجه ویژه داشته و در اسرع وقت در این زمینه اقدام نمایند.

سرهنگ زراعتیان در پایان تاکید کرد: صنوفی که قصد بگارگیری افراد بالای ۱۸ سال را داشته باشند، از چگونگی وضعیت خدمتی آنها با استعلام از وظیفه عمومی اطمینان حاصل نمایند.

کشف موتورسیکلت سرقتی در “جهرم”

فرمانده انتظامی جهرم از کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “خسرو رزمجویی”  افزود: ماموران کلانتری “۱۲ مطهری” شهرستان جهرم هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک و رها شده مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی‌ها و استعلام های لازم دریافتند که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت می باشد که در این خصوص موتورسیکلت به پارکینگ انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم با بیان اینکه موتورسیکلت‌ مکشوفه پس از انجام مراحل قانونی به مالباخته تحویل داده خواهد شد، اظهار داشت: پلیس با بکارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت تلاش می‌کند و لازم است شهروندان نیز به هشدارهای پلیسی در راستای پیشگیری از سرقت توجه داشته و خودرو و موتورسیکلت خود را به لوازم ایمنی که مانع از سرقت می شود، مجهز کنند.

بیشتر بخوانید:

هشدار آغاز مرگ و میر کودکان در استان فارس بر اثر کرونا
” تذکر لسانی ” کشفی جدید برای مقابله با کرونا در استان فارس
اعتراض نماینده فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند به افتتاح شتابزده سد «هایقر»

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۳۹۹

    سیدرصدماشینهاشوتی درجاده عسلویه به شیرازه واردمیشونند مخصوصاقاچاق ودرروستاهاسرشارازفروختن مواد رسیدگی شودآرامش نداریم ازدست معتادها مخصوصاگرد


    پاسخ